440 Lisa Larson 1931-1931 Katt "Stora Zoo" Gustavsberg 1900-tal
Skulptur tillverkad av glaserat stengods
Ur serien: Stora Zoo, Gustavsberg
I produktion år 1958-1979
Längd: 33 cm
Höjd: 11,5 cm
Lisa Larson 1931-1931 Cat "Big Zoo" Gustavsberg 20th century
Sculpture made of glazed stoneware
From the series: Stora Zoo, Gustavsberg
In production in 1958-1979
Length: 33 cm
Height: 11.5 cm
Condition report: No remarks
Värdering | 2 000 - 3 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |