252 Matta Rölakan 226X164 1900-tal
Ullmatta "röllakanmatta" gobelängvävningsteknik
Mörkbrun bård och ljusbeige spegel, dekorerad med symmetrisk dekor i polykroma färger
Mått: 226 x 164 cm
Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, inga övriga anmärkningar
Carpet Rolakan 226X164 20th century
Wool carpet "back sheet-carpet" tapestry weaving technique
Dark brown border and light beige mirror, decorated with symmetrical decor in polychrome colors
Dimensions: 226 x 164 cm
Condition report: Minor wear and tear, no other remarks
Värdering | 1 000 - 1 200 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |