230
Matta Rölakan 192X122 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
232
Orientalisk matta Moud 296X198 Iran 1900-tal
Slutpris4 600 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
233
Matta Rölakan 202X146 1900-talets mitt
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
231
Allmogevävnad 164X100 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
234
Orientalisk matta 90X64 Kashmir Indien 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
235
Orientalisk matta Kerman 250X144 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
236
Orientalisk matta Moud 407X78 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
237
Orientalisk matta Moud 297X82 1900-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
238
Orientalisk matta Täbris 246X150 Iran 1900-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
239
Persisk matta Nain 158X111 1900-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
242
Orientmatt "Ghom" 109X74 Iran 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
243
Orientalisk matta "Ardebil" Iran 268X168 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
241
Matta "Rölakan" 253x204 1900-tal
Slutpris5 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
244
Orientmatta "Ghom" Silke 163X105 1900-tal
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
245
Berit Woelfer Matta 203X134 Röllakan 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
246
Orientalisk matta Täbris "De fyra årstiderna" 273X187 1900-tal
Slutpris5 200 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
248
Kinesisk Väggbonad Silke 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
249
Maria Vinka Textil "Länk" 295X148 IKEA 1999
Slutpris100 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
250
Niina Aalto Tyglängd IKEA 2000-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
251
Vävnad 106X80 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
252
Matta Rölakan 226X164 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
253
Anna-Johanna Ångström Matta Rölakan 230X170 Axeco Sverige 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
240
Orientalisk matta Hereke 194X134 Turkiet 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK