290 Salsskåp "Hamburgerskåp" Barockstil 1900-tal
Stomme av mörkbetsad och massiv ek på svärtade kulfötter
Svarvade kolonetter och bakomliggande förvaring med dörrspeglar inramade av listverk
Höjd: 219 cm
Bredd: 156 cm
Djup: 62 cm
Konditionsrapport: Mindre bruks- och åldersbaserat slitage, repor, märken, materialbortfall, inga övriga anmärkningar
Hall cabinet "Hamburger cabinet" Baroque style 20th century
Frame of dark stained and solid oak on blackened ball feet
Turned colonettes and storage behind with door mirrors framed by mouldings
Height: 219 cm
Width: 156 cm
Depth: 62 cm
Condition report: Minor use- and age-based wear, scratches, marks, loss of material, no other remarks
Värdering | 2 000 - 3 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |