326 Skåp / skänk "Hamburgerskåp" Barockstil 1900-tal

5025a_8dcaa77a1302195_med.jpeg
  • 5025a_8dcaa77a1302195_sm.jpeg
  • 5025b_8dcaa77a2a6329e_sm.jpeg
  • 5025c_8dcaa77a4c952ce_sm.jpeg
  • 5025d_8dcaa77a728d4b8_sm.jpeg

Stomme av mörkbetsad och massiv lövträ på svärtade kulfötter

Svarvade kolonetter och bakomliggande förvaring med dörrspeglar inramade av listverk

Höjd: 92 cm

Bredd: 195 cm

Djup: 56 cm

Konditionsrapport: Mindre bruks- och åldersbaserat slitage, repor, märken, materialbortfall, inga övriga anmärkningar

Hall cabinet "Hamburger cabinet" Baroque style 20th century

Frame of dark stained and solid hardwood on blackened ball feet

Turned colonettes and storage behind with door mirrors framed by mouldings

Height: 92 cm

Width: 195 cm

Depth: 56 cm

Condition report: Minor use- and age-based wear, scratches, marks, loss of material, no other remarks

    Värdering1 500 - 2 000 SEK
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK