287 Skrivbord Engelsk stil 1900-tal

4655a_8dca705b0362258_med.jpeg
  • 4655a_8dca705b0362258_sm.jpeg
  • 4655b_8dca705b133a2b5_sm.jpeg
  • 4655c_8dca705b355ff32_sm.jpeg
  • 4655d_8dca705b4e206cb_sm.jpeg

Skrivbord "partnerdesk" med tre lådor varje hurts samt tre stycken lådor i överdelen

Tillverkad i mörkbetsad och lackad idegran, beslag i mässing och skrivskiva i grönt präglat skinn med förgylld dekor

Nycklar medföljer (3 st)

Höjd: 76,5 cm

Bredd:125 cm

Djup: 61 cm

Konditionsrapport: Mindre bruks- och åldersbaserat slitage, repor, märken, naturlig patina i lädret, inga övriga anmärkningar

Desk English style 20th century

Desk "partner desk" with three drawers each side and three drawers in the upper part

Made of dark stained and lacquered yew, fittings in brass and writing board in green embossed leather with gilded decoration

Keys included (3 pcs.)

Height: 76,5 cm

Width: 125 cm

Depth: 61 cm

Minor use- and age-based wear, scratches, marks, natural patina in the leather, no other remarks

    Värdering2 000 - 3 000 SEK
    Slagavgift (inkl. moms)80 SEK