156
Bengt Lindström 1925-2008 Akryl på Papper
Starting bid100 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
157
Lena A Linderholm Färglitografi
Final bid200 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
158
Gustaf Magnusson 1890-1957 Olja på duk
Final bid200 SEK
Est800 - 1,000 SEK
159
Carl August Fahlgren 1819-1905 Olja på Pannå
Est1,000 - 1,200 SEK
160
Lennart Olausson Färgetsning
Final bid300 SEK
Est800 - 1,000 SEK
162
Final bid200 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
163
Einar Kohlmann 1888-1968 olja på duk
Starting bid100 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
161
Olof Hermelin 1827-1913 Olja på pannå
Starting bid100 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
165
Philippe Marie René Picard 1915-1997 Olja på duk
Final bid2,000 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
166
Okänd konstnär Olja på duk 1900-tal
Est800 - 1,000 SEK
167
Sixten Fager 1920-2010 Färglitografi
Final bid300 SEK
Est800 - 1,000 SEK
168
Lillan Michelin Färglitografi
Est800 - 1,000 SEK
169
Thure Sundell 1864-1924 Olja på duk
Final bid200 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
170
Bill Olson Plantryck
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
171
Pontus Carle Akvarell på papper
Est800 - 1,000 SEK
172
Lars Rylander Serigrafi
Final bid1,000 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
174
Sixten Fager 1920-2010 Blandteknik på papper
Starting bid100 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
173
Sohan Qadri 1932-2011 Färgetsning
Starting bid100 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
175
Anders Fogelin 1933-1982 Akvarell på Papper
Est1,000 - 1,200 SEK
176
Sixten Fager 1920-2010 Gouache på papper
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
177
Okänd Konstnär Gouache på Papper 1900-tal
Starting bid100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
178
Okänd Konstnär Glasmålningar (2 st)
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
179
Axel Hennix 1905-1988 Akvarell på papper
Starting bid100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
180
Arvid Andersson 1934-2002 Olja på duk
Starting bid100 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
181
Hag Hans Engstedt Färglitografi
Final bid400 SEK
Est800 - 1,000 SEK
182
Louis Zelig 1922-1993 Olja på Duk
Starting bid100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
183
Väinö Oskari Juntura Olja på Duk
Starting bid100 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
184
Final bid350 SEK
Est800 - 1,000 SEK
185
Sixten Fager 1920-2010 Akvarell på papper
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
186
Peter Dahl 1934-2019 Färglitografi
Est1,500 - 2,000 SEK
187
Final bid250 SEK
Est800 - 1,000 SEK
189
Carl Johansson 1863-1944 Blyerts på Papper
Starting bid100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
188
Bill Olson Blandteknik på papper
Final bid1,200 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
191
Nils Forsberg 1921-1994 Olja på duk
Final bid100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
192
Fotografier Umeå Köpmannaförening 100 år 1984 (6 st)
Final bid800 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
193
Fritz Jakobsson Blandteknik på pannå
Final bid200 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
194
Wei Stålberg Öhgren Olja på duk
Final bid250 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
195
Margareta Renberg 1945-2005 Färgserigrafi
Final bid100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
196
Torsten Renqvist 1924-2007 Etsning
Est800 - 1,000 SEK
197
Åke Pettersson-Nåw 1925-2004 Tuschteckning
Starting bid100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
199
Helge Holmlund 1911-1989 Akvarell på papper
Final bid350 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
198
Tora Ceder Akvarell
Final bid750 SEK
Est800 - 1,000 SEK
201
Hildur Halleborg Nordwall 1894-1984 Olja på pannå
Final bid350 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
202
Clara Salander Akvarell på papper
Final bid600 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
203
Einar Wallquist 1896-1985 Blyerts på papper (2 st)
Final bid700 SEK
Est800 - 1,000 SEK
204
V.Vegt Olja på duk
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
200
Einar Wallquist 1896-1985 Akvarell på papper
Final bid1,400 SEK
Est800 - 1,000 SEK
205
Clara Salander Färglitografi
Final bid800 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK