320
David Rosén Soffbord Westbergs Tranås 1950/60-tal
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
321
Bröderna Andersson Soffa "Hannover" 1900/2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
319
Bengt Ruda Fåtölj "Z-Stolen" NK 1950-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
322
Yngve Ekström Serveringsvagn "Thea" 1900-talets mitt
Slutpris4 600 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
323
Lampbord England 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
324
Anna Castelli Skåp "Componibili 3" Kartell Italien 1900-talets andra hälft
Slutpris950 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
325
Skänk "Hamburgerskåp" Barockstil 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
326
Skåp / skänk "Hamburgerskåp" Barockstil 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
327
Alvar Aalto soffbord Artek, Finland 1900-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
311
Svante Skogh Stolar "Cortina" Seffle Möbelfabrik 1960-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK