601
Punschmuggar Silver 1900-tal (8 st)
Final bid1,700 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
602
Silverskål Jugend Stockholm 1907
Final bid1,400 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
603
Samling silverföremål 1900-tal (11 delar)
Final bid6,200 SEK
Est6,000 - 6,500 SEK
604
Teskedar silver 830 1900-tal (18 st)
Final bid1,500 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
605
Samling matsalssilver 1900-tal (13 delar)
Final bid19,500 SEK
Est16,000 - 18,000 SEK
606
Halsring sterling silver 1975
Final bid350 SEK
Est800 - 1,000 SEK
607
Reseetui med bestick Silver & Guld England 1800-tal
Final bid1,100 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
608
Samling silverföremål 1900-tal (4st)
Final bid900 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
609
Frimurarkniv 14K Guld 1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
610
Björn Weckström Manschettknappar Sterling silver 1900-tal
Final bid700 SEK
Est800 - 1,000 SEK
612
Theresia Hvorslev 1934-2024 Collier silver Mema Lidköping 1972
Final bid3,800 SEK
Est7,000 - 8,000 SEK
613
Halsband 18K Guld 1900-tal
Final bid4,800 SEK
Est4,500 - 5,000 SEK
611
Enstensring 18K Guld med briljantslipad diamant 1900-tal
Final bid12,500 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
614
Armband / Krysslänk 18K Guld 1962
Final bid7,400 SEK
Est7,000 - 8,000 SEK
615
Armband / Krysslänk 18K Guld 1976
Final bid10,500 SEK
Est9,000 - 10,000 SEK
616
Armband / Bismarck 18K Guld 1900-tal
Final bid3,400 SEK
Est3,000 - 3,500 SEK
617
Armband / Krysslänk 18K Guld 1900-tal
Final bid6,000 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
618
Final bid5,800 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
619
Set Smycken i Förgylld Metall med granater 1880-tal (2st)
Final bid1,200 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
620
Halsband 18K Guld 1900-tal
Final bid3,600 SEK
Est3,000 - 3,500 SEK
621
Ring 18K Guld 1900-tal
Final bid900 SEK
Est800 - 1,000 SEK
622
Ring 18K Guld med briljantslipade diamanter 1900-tal
Final bid4,400 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
623
Final bid3,600 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
624
Final bid3,600 SEK
Est3,500 - 4,000 SEK
625
Final bid2,800 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
626
Final bid2,000 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
627
Final bid1,100 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
628
Final bid1,600 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK