Webauktion 29:e Februari 2024

Webauktion 29:e Februari 2024
Avslutad
Erik Abrahamsson 1871-1907 Olja på duk
54
Startbud100 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Fritz Holmer 1906-1967 Olja på Duk
55
Startbud100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Anne Vilsbøll Färglitografi
56
Anne Vilsbøll Färglitografi
Startbud100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Linnea Jonsson 1910-1999 Olja på Duk
57
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Anna Cervin 1878-1972 Olja på Duk
58
Startbud100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Sidney Yates Johnson (1890-1926) Olja på Duk
59
Startbud100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Anders Guttormsen Wigdahl 1830-1914 Olja på Duk
60
Startbud100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Rolf Trolle 1883-1972 Olja på Duk
61
Startbud100 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Örjan Wikström Gouache på papper
63
Slutpris100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Per Julius Färglitografi
62
Per Julius Färglitografi
Slutpris550 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Einar Wallquist 1896-1985 Akvarell på papper
64
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Curt Sjöberg 1911-1987 Olja på Duk
65
Startbud100 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Leif Graneheim Akryl på Duk
67
Leif Graneheim Akryl på Duk
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
G.S Blandteknik på Duk
66
G.S Blandteknik på Duk
Slutpris300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Leif Graneheim Akryl på Duk
68
Leif Graneheim Akryl på Duk
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Birger Ljungquist 1894-1965 Olja på pannå
69
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Maj Doris Rimpi Blandteknik på Duk
70
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Hampe Halfdan Svanberg 1883-1961 Olja på duk
71
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Olle Ericsson 1921-2005 olja på duk
73
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Bia Peterson 1916-1997 Blandteknik på duk
74
Slutpris400 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Fritz Jakobsson Blandteknik på pannå
75
Slutpris400 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Okänd Konstnär Olja på Duk
76
Okänd Konstnär Olja på Duk
Slutpris450 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
77
Slutpris250 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Sixten Fager 1920-2010 Färglitografi
78
Slutpris300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Carl Leo Åman Snidad trätavla
79
Carl Leo Åman Snidad trätavla
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Mario Duzel Olja på duk
81
Mario Duzel Olja på duk
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Pelle Åberg 1909-1964 Blandteknik på papper
82
Slutpris500 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Ivan Bergdahl 1929-2021 Akvarell på papper
83
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Okänd konstnär Olja på duk
84
Okänd konstnär Olja på duk
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Oidentifierad konstnär Olja på duk 1900-tal
85
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Åman Olja på pannå
86
Åman Olja på pannå
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Måns Heidvall Akvarell på Papper
87
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Okänd Konstnär Olja på Duk
88
Okänd Konstnär Olja på Duk
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
89
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Karin Olsson 1928-2006 Olja på Duk
91
Slutpris7 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Avslutad
Pierre Olofsson 1921-1996 Färgserigrafi
93
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
Joan Miró 1893‑1983 Färglitografi
92
Slutpris16 500 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
Avslutad
Aly Ben Salem 1910-2001 Blandteknik på glas
94
Slutpris2 200 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
Sture Meijer 1931-2023 Akvarell på papper
95
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Fredrik Kassman 1930-1986 Emaljmålning
96
Slutpris550 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Sven-Olof Ivarsson 1936-2007 Olja på duk
90
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
Jan Naliwajko Färglitografi
98
Jan Naliwajko Färglitografi
Slutpris350 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Sixten Fager 1920-2010 Olja på duk
99
Slutpris300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
100
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Vera Schülz Akvarell på Papper
97
Slutpris3 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Linnea Jonsson 1910-1999 Olja på Pannå
101
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Hans-Erik Eriksson (1921-1997) Olja på Duk
102
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
103
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK