400
Orientalisk kaffe/tekanna 1900-talets första hälft
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
402
Kinesisk Lockskål / Terrin Qing 1800-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
403
Kinesisk Skål Ming 1368–1644
Slutpris550 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
401
Kinesisk Vas 1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
404
Kinesisk Tallrik Guangxu 1875-1908
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
405
Kinesisk Skål Kina Qing 1800-tal
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
406
Kinesiska Tallrikar Celadon 1900-tal (2st)
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
407
Terrin Kina Qianlong 1700-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
408
Kinesisk Vas Tongzhi Qing 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
409
Kinesiska Vaser Cloisonné 1900-tal (2 st)
Slutpris100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK