158
Peter Borotinskij Färglitografi
Final bid400 SEK
Est800 - 1,000 SEK
160
Roland Svensson 1910-2003 Färglitografi
Est1,000 - 1,200 SEK
161
Gunnar Bergström Olja på duk
Final bid200 SEK
Est800 - 1,000 SEK
162
Britta Grude Olja på duk
Est800 - 1,000 SEK
163
Olle Gustafsson Blandteknik på pannå
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
164
Malte Nyberg Tolf 1929-2013 Blandteknik på papper
Final bid600 SEK
Est800 - 1,000 SEK
166
Birger Ljungquist 1894-1965 Olja på pannå
Final bid850 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
167
Greta Wennberg Pastell på papper
Est1,000 - 1,200 SEK
168
Margareta Renberg 1945-2005 Färgserigrafi
Est800 - 1,000 SEK
169
Fritz Jakobsson Blandteknik på pannå
Final bid1,200 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
170
Kristina Nilsdotter Akvarell på papper 2015
Est1,500 - 2,000 SEK
171
Charles Etienne Pierre Motte "Passage de Mincio" Gravyr 1800-tal
Est1,000 - 1,200 SEK
173
Est800 - 1,000 SEK
174
Berta Hansson 1910-1994 Tusch på papper
Final bid1,200 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
176
Hjalmar Kröger Olja på pannå
Est800 - 1,000 SEK
177
Rudolf Lindqvist 1917-2000 Olja på Duk
Est800 - 1,000 SEK
175
Bror Jonson 1923-2005 Olja på duk
Final bid250 SEK
Est800 - 1,000 SEK
178
Oidentifierad konstnär Olja på pannå
Est800 - 1,000 SEK
179
Bengt Lindström 1925-2008 Carborundumetsning
Final bid750 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
180
Kristina Nilsdotter Akryl på papper 1990
Est3,000 - 4,000 SEK
181
Oidentifierad konstnär olja på pannå
Est800 - 1,000 SEK
182
Erkki Tierma 1941-2008 Monotypi
Final bid600 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
183
Okänd Konstnär Olja på Duk
Final bid600 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
185
Sixten Fager 1920-2010 Färglitografi
Final bid550 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
186
Max Goldstein 1925-2008 Blandteknik
Final bid200 SEK
Est800 - 1,000 SEK
187
Fredrik Kassman 1930-1986 Olja på duk
Est1,000 - 1,200 SEK
188
Lars A Persson Akvarell på papper
Final bid1,600 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
189
Carl Magnus Lindqvist 1884-1977 Olja på pannå
Final bid1,000 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
190
Per Julius Färglitografi
Est800 - 1,000 SEK
191
Bertil Ågren 1930-1995 Emaljmålning
Final bid600 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
192
Gunnar Wiberg 1894-1969 Olja på duk
Est1,200 - 1,500 SEK
193
Nils Björklund 1912-2005 Olja på duk
Est800 - 1,000 SEK
194
Bengt Lindström 1925-2008 Blyertsteckning
Final bid500 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
195
Kristina Nilsdotter Olja på duk 2013
Est5,000 - 6,000 SEK
196
Fred Lundgren 1947-2022 Olja på Duk
Final bid200 SEK
Est800 - 1,000 SEK
197
Torgny Forsberg 1920-1992 Olja på pannå
Est800 - 1,000 SEK
198
Kristina Nilsdotter Blandteknik på papper
Est2,500 - 3,000 SEK
199
Hag Hans Engstedt Färglitografi
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
200
Sune Lundgren Olja på pannå
Final bid900 SEK
Est800 - 1,000 SEK
159
Lisa Johansson 1894-1982 Ullmosaik
Final bid800 SEK
Est800 - 1,000 SEK
65
Henrik Borgström 1903-1976 Olja på duk
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
60
Malte Nyberg Tolf 1929-2013 Olja på duk
Final bid1,600 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
165
Per Enoksson Färglitografi
Final bid1,000 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
155
Helge Holmlund 1911-1989 Akvarell på papper
Final bid600 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
172
Roland Pantze Blandteknik på Papper
Final bid1,500 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
146
Final bid1,500 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK