Webauktion 30 Maj 2024
Ending soonest
298
Folkdräkt "Österåkerdräkt" 1950-tal
Final bid2,800 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
467
Ingeborg Lundin servis "Silvia" Orrefors 1900-talets andra hälft (31 st)
Final bid1,200 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
65
Henrik Borgström 1903-1976 Olja på duk
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
60
Malte Nyberg Tolf 1929-2013 Olja på duk
Final bid1,600 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
165
Per Enoksson Färglitografi
Final bid1,000 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
639
Theresia Hvorslev 1934-2024 Armring & Ring silver Mema Lidköping 1970-tal
Final bid2,000 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
399
Polyphon Musikspelare Tyskland omkring 1900
Final bid10,000 SEK
Est20,000 - 25,000 SEK
215
Nils Lennart Westin Ryggsäck Kalvskinn 1900-tal
Final bid2,600 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
542
Nikolaus Fankki Halvhornskniv Sameslöjd 1900-tal
Final bid1,500 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
397
Trädgårdsmöbler 1900-tal (6 delar)
Final bid8,000 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
155
Helge Holmlund 1911-1989 Akvarell på papper
Final bid600 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
172
Roland Pantze Blandteknik på Papper
Final bid1,500 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
146
Final bid1,500 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK