Webauktion 30 Maj 2024
Ending soonest
262
BLOMBORD med Fontän1900-tal
Final bid400 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
264
Karmstolar Mässing 1980-tal USA (2 st)
Est3,000 - 4,000 SEK
265
Fåtöljer "Little Egg Chair" Pastoe Nederländerna 1960-tal (2 st)
Final bid1,500 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
266
Soffbord glas & aluminium 2000-tal
Final bid250 SEK
Est800 - 1,000 SEK
267
Giandomenico Belotti "Spaghetti" Stolar (10 st)
Final bid2,000 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
268
Yngve Ekström Stolar Gemla (tillskrivna) 1950/60-tal (2 st)
Est2,500 - 3,000 SEK
269
Monica Förster Fåtölj "Spoon High" Offecct 2000-tal
Final bid400 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
272
Gunilla Allard soffbord Lammhults 1990-tal
Est1,200 - 1,500 SEK
273
Blombord i gjutjärn 1900-talets början
Final bid350 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
270
Josef Frank Stol "1165" Firma Svenskt Tenn 1900-tal
Final bid3,200 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
276
Hörnstol bambuimitation 1900-talets mitt
Est800 - 1,000 SEK
274
Biograf / konsertstol 1900-tal
Final bid900 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
277
Hatthylla Stål 1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
275
Fåtölj bambuimitation & rotting 1970/80-tal
Final bid800 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
278
Blombord sengustaviansk-stil 1900-tal
Est800 - 1,000 SEK
279
Kista på ben Allmoge omkring 1900
Final bid250 SEK
Est800 - 1,000 SEK
280
Arne Vodder & Anton Borg Skrivbord Vamo Danmark 1960-tal
Final bid9,000 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
281
Fotpall Bröderna Andersson 1900-tal
Final bid900 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
271
Gunilla Allard Soffa "Cinema" Lammhults 2000-tal
Final bid3,400 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
282
Philippe Starck Stolar "Miss Trip" Kartell Italien 1990-tal (2 st)
Est1,200 - 1,500 SEK
283
Sminkbord Moln-bäddar Skattkärr 1900-tal
Est1,500 - 2,000 SEK
284
Alvar Aalto Pall "X602" 1950-tal
Final bid9,200 SEK
Est15,000 - 20,000 SEK
285
Ewa Wrangel & Lars-Göran Nilsson Hallmöbel 1960/70-tal (2 delar)
Est1,200 - 1,500 SEK
286
Willy Daro Soffbord "Bonsai" Les Nouveaux Ateliers Bryssel 1970-tal
Final bid3,000 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
287
Karmstol Miranda Of Sweden 1900-tal
Final bid550 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
288
Spegel och Konsolbord Kålmårdsmarmor 1900-tal
Final bid100 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
289
Toalettbord & pall 1950-tal
Final bid1,000 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
290
Folkdräkt "Västerbottensdräkt" 1900-tal
Final bid1,800 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
293
Portmonnä "Chanel" Spanien 2000-tal
Final bid2,600 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
294
Axelbandsväska "Trio Bag" Céline Paris 2000-tal
Final bid3,600 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
292
Portfölj "The Bridge" 1900-tal
Final bid1,900 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
295
Final bid2,400 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
296
Skor & axelremsväska Colette Italien 1980-tal
Est1,000 - 1,200 SEK
297
Trenchcoat "Burberry" Storbritannien 1970-tal
Final bid400 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
299
Marc By Marc Jacobs Stövletter
Est1,000 - 1,200 SEK
300
Ferragamo Salvatore Skor Skinn
Final bid300 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
301
Kimono Siden Japan 1900-tal
Final bid300 SEK
Est800 - 1,000 SEK
302
Luftgevär "Meteor" BSA Guns Ltd UK 2000-tal
Final bid900 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
303
Spatserkäpp Indien tidigt 1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
304
Dolk Silver & Niello Ryssland 1900-tal
Final bid2,600 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
305
Dolk / Koummya Marocko Silver & guld 1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
306
J A Hellberg Eskilstuna Dolk 1900-tal
Final bid1,700 SEK
Est3,500 - 4,000 SEK
308
Ryggsäck "Kero" Renskinn 1900-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
310
Värmeplatta / kök mässing Tyskland 1900-tal
Est800 - 1,000 SEK
311
Jaktryggsäck skinn 1900-talets mitt
Final bid500 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
312
Spegel "Rakel" AB Nybrofabriken 1950/60-tal
Est1,500 - 2,000 SEK
313
Spegel rokokostil 1900-tal
Est2,000 - 3,000 SEK
314
Spegel rokokostil 1900-tal
Final bid100 SEK
Est800 - 1,000 SEK