Webauktion 30 Maj 2024

Webauktion 30 Maj 2024
Closed
Barbro Poggats Blandteknik på papper 1900-tal
93
Final bid1,200 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Bror Jonson 1923-2005 Olja på duk
104
Final bid450 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Maj Fager Akvarell på papper
105
Maj Fager Akvarell på papper
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Sture Meijer 1931-2023 Färglitografi
106
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Nils Forsberg 1921-1994 Olja på duk
108
Est800 - 1,000 SEK
Closed
E Viklund Olja på Pannå
109
E Viklund Olja på Pannå
Final bid250 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Eve Bruno Johansson 1903-1957 Olja på pannå
110
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Carl Gustaf Ramberg 1865-1916 Olja på Duk
111
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Lotta Backman Färglitografi
112
Lotta Backman Färglitografi
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Patricia Beatty Blandteknik på Papper
114
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Albert Engström 1869-1940 Etsning
113
Final bid650 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Hjalmar Kröger Olja på pannå
116
Hjalmar Kröger Olja på pannå
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Bengt Lindström 1925-2008 Färglitografi
117
Final bid300 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Herman Norgren Gouache på papper
118
Final bid400 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Oidentifierad konstnär Olja på papper
119
Final bid400 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Hag Hans Engstedt Färglitografi
120
Final bid400 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
121
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Sixten Fager 1920-2010 Olja på duk
122
Final bid10,000 SEK
Est15,000 - 20,000 SEK
Closed
Rabbe Enckell 1903-1974 Etsning
123
Final bid800 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
124
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Kristina Nilsdotter Blandteknik på papper 2010
125
Est3,000 - 4,000 SEK
Closed
126
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Oidentifierad konstnär Olja på duk
127
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Einar Hagnestad 1912-2001 Akryl på duk
128
Est800 - 1,000 SEK
Closed
107
Final bid2,000 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Lars Matson 1933-1994 Olja på pannå
129
Final bid200 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Håkan Berg Färgetsning
131
Håkan Berg Färgetsning
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
132
Final bid150 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Thomas Christenson Olja på duk
130
Final bid3,000 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
Closed
Lars Norrman 1915-1979 Olja på pannå
133
Final bid1,000 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
Closed
Ben Thompson Blandteknik på pannå
134
Final bid600 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Ann Makander Färglitografi
135
Ann Makander Färglitografi
Final bid350 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Fritz Jakobsson Olja på duk 1980
136
Final bid8,000 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
Closed
Beck & Jung Grafik
138
Beck & Jung Grafik
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Bengt-Göran Karlsson Olja på duk
139
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Francisco de Zurbarán 1598-1664 Olja på duk (Efter)
140
Est3,000 - 4,000 SEK
Closed
Inger Ståbi Olja på duk
141
Inger Ståbi Olja på duk
Final bid150 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Örjan Östlund Olja på duk
142
Örjan Östlund Olja på duk
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Ola Billgren 1940-2001 Färglitografi
143
Final bid950 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Martin Ålund Färglitografi
144
Martin Ålund Färglitografi
Final bid300 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Marianne Lundin Blandteknik på pannå 1970-tal
147
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Helmtrud Nyström 1939-2021 Färgetsning
149
Final bid300 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Jean Ragnar 1924-2014 Olja på pannå
150
Final bid100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
151
Final bid100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Peter Dahl 1934-2019 Färglitografi
152
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Ingvar Hällgren 1917-1980 Olja på duk
153
Final bid300 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Thure Sundell 1864-1924 Olja på duk
154
Est5,000 - 6,000 SEK
Closed
Bengt Lindström 1925-2008 Carborundumetsning
156
Final bid350 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK