Webauktion 30 Maj 2024
Ending soonest
315
Spegellampett 1800-talets slut
Est1,000 - 1,200 SEK
317
Bordsspegel rokokostil omkring 1900-tal
Est1,200 - 1,500 SEK
318
Spegel på stativ 1900-tal
Est1,000 - 1,200 SEK
319
Speglar barockstil Italien 1900-tal (2 st)
Final bid250 SEK
Est800 - 1,000 SEK
291
Väska The Bridge 1900-tal
Final bid1,200 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
320
Spegel rokoko-stil 1900-tal
Final bid400 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
307
Snowboard "Burton Performer" Vermont U.S.A 1970/80-tal
Final bid16,500 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
321
Spegel sengustaviansk England 1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
322
J. Holstein Bordslampa Danmark 1960/70-tal
Final bid350 SEK
Est800 - 1,000 SEK
309
Damcykel "Alfa" Olof Engström Trollhättan 1936
Final bid1,900 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
323
Poul Henningsen 1894-1967 Bordslampa "PH 80" Louis Poulsen 1960-tal
Final bid1,700 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
324
Vägglampetter "Nicola Design" Sverige 1970/80-tal (2 st)
Final bid150 SEK
Est800 - 1,000 SEK
325
Bordsfotogenlampa Texa 1900-talets första hälft
Est800 - 1,000 SEK
326
Bordsfotogenlampa Kosmos Brenneri 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est800 - 1,000 SEK
327
Golvljusstake smide 1900-tal
Est800 - 1,000 SEK
328
Uno & Östen Kristiansson Bordslampor "213" Luxus 1900-tal (2 st)
Final bid1,000 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
329
Eje Ahlgren Bordslampa Modell B-075 Bergbom 1970-tal
Final bid500 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
330
Taklampa "Tiffany" Fred Facklam 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
331
Golvlampa trä & mässing Italien 1970/80-tal
Final bid450 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
332
Golvlampa "Raketlampa" 1900-talets andra hälft
Est800 - 1,000 SEK
333
Final bid250 SEK
Est800 - 1,000 SEK
334
Golvlampa "Funkis" 1940-tal
Final bid400 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
335
Bordslampor Mässing & trä 1970-tal (3 st)
Est1,000 - 1,200 SEK
336
Bordslampor AB Stilarmaturer Tranås 1960/70-tal (2 st)
Final bid150 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
337
Pierre Forsell Vägglampetter 1900-tal (2 st)
Final bid850 SEK
Est800 - 1,000 SEK
338
Taklampa "Terso" Fagerhult Dali svart 2000-tal
Final bid100 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
339
Jacob Jacobsen Skrivbordslampa "L-1 arkitektlampan" Luxo 2000-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
340
Final bid1,000 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
341
Carl Fagerlund Bordslampa Glas 1900-tal
Final bid450 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
342
Gunnar Ander Ljuslyktor Ystad Metall 1900-tal (2 st)
Final bid800 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
343
Tore Ahlsén 1906-1991 Taklampa 1900-tal
Final bid250 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
344
Final bid250 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
345
Est4,000 - 5,000 SEK
346
Est4,000 - 5,000 SEK
347
Golvlampa Ö.A Sverige 1900-talets mitt
Est1,200 - 1,500 SEK
349
Taklampor Zero modell "5080" 1980-tal (3 st)
Est1,200 - 1,500 SEK
350
Lampskärmar Glas 1900-tal (3 st)
Est800 - 1,000 SEK
351
Final bid300 SEK
Est12,000 - 15,000 SEK
352
Golvlampa Trä & mässing 1940/50-tal
Est1,000 - 1,200 SEK
353
Gino Vistosi Taklampa Glas Murano Italien 1900-tal
Final bid500 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
354
Kandelabrar Oscarianska 1800-tal
Final bid1,800 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
355
Kandelabrar Oscarianska omkring sekelskiftet
Final bid1,800 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
356
Väggkandelaber Louis XVI-stil 1900-tal
Final bid800 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
357
Ewald Dahlskog Taklampa art deco 1930-tal
Final bid1,100 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
358
Axel Annell Taklampa 1950/60-tal (tillskriven)
Final bid600 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
359
Skeppslyktor Glas och Mässing 1900-tal (2 st)
Est1,000 - 1,200 SEK
360
Månskenslampa glas & mässing omkring 1900
Final bid1,600 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
361
Est1,000 - 1,200 SEK