409
Carlos R Pebaqué Skulptur Glas Unik 2000-tal
Final bid500 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
410
Kjell Engman Skålar "May" Glas 1900-tal (2 st)
Est800 - 1,000 SEK
411
Bertil Vallien Vas "Satellite" Kosta Boda 1900-tal
Final bid500 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
412
Oiva Toikka Årskub Glas 1977
Final bid2,600 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
413
Oiva Toikka 1931-2019 Fågel "Long tailed duck" Glas 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
414
Oiva Toikka Fågel Glas 1900-tal
Final bid900 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
415
Vicke Lindstrand Samling Vaser Kosta 1900-tal (4 st.)
Final bid1,600 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
416
Anne Nilsson Ljusstake "Celeste" Orrefors samt Vas 1900-tal (2st)
Final bid650 SEK
Est800 - 1,000 SEK
417
Final bid1,600 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
418
Bertil Vallien Skulptur "Resting head messages" Kosta Boda 2000-tal
Final bid8,000 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
419
Bertil Vallien Vaser "Artist Collection" Kosta Boda 1980-tal (2 st)
Final bid900 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
420
Luigi Mandruzzato Vas Murano Italien 1960/70-tal
Final bid400 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
421
Kjell Engman Vas och Skål "Twister" Kosta Boda (2 st.)
Final bid300 SEK
Est800 - 1,000 SEK
422
Brevpressar Kina 1900-tal (3 st)
Final bid700 SEK
Est800 - 1,000 SEK
423
Kristallvaser 1900-talets första hälft (2 st)
Est800 - 1,000 SEK
424
Brevpressar Murano Italien 1900-tal (4 st)
Final bid750 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
425
Alvar Aalto Vaser "Savoy" 1998 (2 st)
Final bid900 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
426
Ture Berglund "Minan" Skansen glasbruk 1900-tal (2 st)
Final bid200 SEK
Est800 - 1,000 SEK
427
Göran Wärff Glasskulptur Unik Kosta Boda 1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
428
Glödheta Glasbruk Skulptur "Båt" 2000-tal
Final bid4,000 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
429
Bertil Vallien Skulptur "Båt" Glas Unik 1900-tal
Final bid22,000 SEK
Est35,000 - 40,000 SEK
430
Servisglas 1800/1900-tal (13 st)
Starting bid100 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
431
Märchenland Glas Tyskland 1900-tal (6 st)
Final bid150 SEK
Est800 - 1,000 SEK
433
Final bid250 SEK
Est800 - 1,000 SEK
434
Karaff och dryckesglas 2000-tal (4 st)
Est1,000 - 1,200 SEK
435
Monica Backström Fat & Vas 1900-tal
Est800 - 1,000 SEK
436
Émile Gallé Vas Glas 1900-tal
Final bid3,600 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
437
Ingeborg Lundin Arielvas Glas Orrefors 1900-tal
Final bid6,400 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK