104
Bert Forkström Akvarell på Papper
Final bid200 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
105
Ingvar Hällgren 1917-1980 Olja på duk
Final bid250 SEK
Est800 - 1,000 SEK
106
Sture Meijer 1931-2023 Olja på pannå
Final bid600 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
107
Catarina Lundegårdh Olja på duk
Final bid350 SEK
Est800 - 1,000 SEK
108
Sixten Fager 1920-2010 Färglitografi
Final bid850 SEK
Est800 - 1,000 SEK
109
Esaias Thorén 1901-1981 Färglitografi
Final bid800 SEK
Est800 - 1,000 SEK
110
Fritz Jakobsson Olja på duk
Final bid2,800 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
111
Lotta Backman Färglitografi
Final bid250 SEK
Est800 - 1,000 SEK
112
Bengt Lindström 1925-2008 Färglitografi
Final bid1,200 SEK
Est800 - 1,000 SEK
113
Final bid550 SEK
Est800 - 1,000 SEK
114
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
116
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
117
Lars A Persson Akvarell på papper
Starting bid100 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
118
Starting bid100 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
119
Anders Zorn 1860-1920 Etsning
Final bid3,000 SEK
Est3,000 - 3,500 SEK
120
Patricia Beatty Blandteknik på Papper
Est800 - 1,000 SEK
121
Lars Norrman 1915-1979 Blandteknik på papper
Est800 - 1,000 SEK
122
Est800 - 1,000 SEK
123
Bengt Nalle Werner 1913-1991 Litografi
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
124
Elsa Ledin Akvarell på papper
Est800 - 1,000 SEK
125
Helge Holmlund 1911-1989 Olja på Duk
Final bid600 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
126
Karl Gustaf Strandberg 1891-1981 Olja på duk
Final bid350 SEK
Est800 - 1,000 SEK
127
Barbro Poggats Blandteknik på papper
Final bid1,200 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
128
Ingvar Hällgren 1917-1980 Akvarell på papper
Final bid800 SEK
Est800 - 1,000 SEK
129
Peter Öhrnell Blandteknik på pannå
Final bid900 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
130
Albert Johansson 1927-1998 Färglitografi
Final bid450 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
131
Linnea Jonsson 1910-1999 Olja på Duk
Final bid3,200 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
133
Cheung Wan Blandteknik på papper
Starting bid100 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
134
Bengt Lindström 1925-2008 Akryl på papper
Final bid7,000 SEK
Est12,000 - 15,000 SEK
135
Cai Yao Blandteknik på Papper
Starting bid100 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
136
Leif Graneheim Akryl på Duk
Starting bid100 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
137
Okänd Konstnär Blandteknik på Papper
Starting bid100 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
138
Carl Magnus Lindqvist 1884-1977 Olja på pannå
Est1,000 - 1,200 SEK
139
Eric Lundgren 1907-2001 Olja på Pannå
Est800 - 1,000 SEK
140
Mosse Stoopendaal 1901-1948 Olja på duk
Final bid9,800 SEK
Est40,000 - 50,000 SEK
141
Per Gunnar Thelander Färgetsning
Final bid1,700 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
143
Fritz Jakobsson Olja på duk
Final bid1,600 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
144
Bengt Lindström 1925-2008 Olja på duk
Starting bid100 SEK
Est250,000 - 300,000 SEK
145
Olle Gustafsson Blandteknik på Duk
Final bid1,100 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
146
Klas Engman 1905-1977 Olja på duk
Final bid150 SEK
Est800 - 1,000 SEK
147
Hildur Hedberg Johansson 1902-1994 Olja på pannå
Final bid1,000 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
149
Okänd Konstnär Olja på Duk
Starting bid100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
150
Olle Gustafsson Blandteknik på pannå
Final bid350 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
151
Violetta de Koszeghy 1928-? Olja på Duk
Starting bid100 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
152
Carl Månsson 1892-1976 Olja på duk
Final bid2,200 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
153
Final bid150 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
155
Okänd Konstnär Olja på Pannå
Starting bid100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
154
Carl Magnus Lindqvist 1884-1977 Gouache på papper
Final bid1,700 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK