Webauktion 30 Maj 2024

Webauktion 30 Maj 2024
Closed
Lennart Sand Olja på duk
1
Lennart Sand Olja på duk
Final bid7,000 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
Closed
Thomas Christenson Olja på duk
4
Final bid4,400 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
Closed
Berta Hansson 1910-1994 Olja på pannå
2
Final bid8,600 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
Closed
Malte Nyberg Tolf 1929-2013 Olja på duk
5
Final bid4,400 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
Closed
3
Final bid8,800 SEK
Est12,000 - 15,000 SEK
Closed
Peter Thor Gunnarsson Olja på duk
8
Final bid300 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Helge Linden 1897-1961 Olja på duk
9
Final bid22,000 SEK
Est25,000 - 30,000 SEK
Closed
Johan Lundgren 1920-1989 Olja på duk
10
Final bid3,000 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
Closed
Johan Tirén 1853-1911 Akvarell på papper
11
Final bid32,000 SEK
Est35,000 - 40,000 SEK
Closed
Per Nikolaus Skum 1928-1995 Blandteknik på papper
12
Final bid2,000 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
Closed
Per Enoksson Färglitografi
14
Per Enoksson Färglitografi
Final bid900 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Sixten Fager 1920-2010 Olja på duk
16
Final bid9,200 SEK
Est15,000 - 20,000 SEK
Closed
Danka Jaworska Olja på duk
17
Danka Jaworska Olja på duk
Final bid2,400 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
Closed
Leif Graneheim Akryl på Duk (5 st)
18
Final bid750 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Closed
Harry Thomse 1903-1988 Olja på pannå
19
Final bid500 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Halvor Gunheim Torstensen (1909-1977) Olja på duk
20
Final bid500 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Closed
Barbro Poggats Blandteknik på papper 1900-tal
13
Final bid1,000 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Vera Frisén 1910-1990 Olja på duk
22
Final bid13,000 SEK
Est15,000 - 20,000 SEK
Closed
Tore Sunna 1942-2006 Olja på duk
23
Final bid1,000 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Closed
21
Final bid2,000 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
Closed
Johan Lundgren 1920-1989 Olja på pannå
24
Final bid5,200 SEK
Est7,000 - 8,000 SEK
Closed
Bengt Lindström 1925-2008 Akryl på papper
25
Final bid5,000 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
Closed
26
Final bid12,000 SEK
Est15,000 - 20,000 SEK
Closed
Sven-Göran Svensson Akryl på Duk
27
Final bid450 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Per Julius Olja på duk
28
Per Julius Olja på duk
Final bid700 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
Closed
Örjan Östlund Olja på duk
31
Örjan Östlund Olja på duk
Final bid450 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Lars Matson 1933-1994 Olja på pannå
29
Final bid600 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Arne Olsson 1918-2004 Akryl på duk
32
Final bid1,900 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
Closed
Björn Rudolfsson Olja på duk
30
Björn Rudolfsson Olja på duk
Final bid1,800 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
Closed
Ivar Aminoff 1868-1931 Akvarell på papper
33
Final bid450 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Ruth Wållberg 1920-2008 Olja på duk
34
Final bid1,500 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Bengt Arne Linderos 1928-1989 Olja på Duk
35
Final bid2,000 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
Closed
Bill Olson Blandteknik på papper
36
Final bid3,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
Closed
Carl Larsson 1853-1919 Etsning
37
Final bid1,200 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
Closed
Olga Lanner 1884-1961 Olja på pannå
38
Final bid450 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
Closed
Bengt-Göran Karlsson Olja på duk
39
Final bid1,300 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Lars Pirak 1932-2008 Olja på duk
15
Final bid12,500 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
Closed
Bengt Lindström 1925-2008 Carborundumetsning
41
Final bid800 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
Closed
Eva Zettervall Färglitografi
42
Eva Zettervall Färglitografi
Final bid600 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Berta Hansson 1910-1994 Olja på duk
43
Final bid4,800 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
Closed
Sten Ekendahl 1897-1968 Olja på pånna
44
Final bid550 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Sixten Fager 1920-2010 Färglitografi
45
Final bid700 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Eva Skåreus Färglitografi
46
Eva Skåreus Färglitografi
Final bid350 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Closed
47
Final bid4,000 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
Closed
Bertil Widbrant 1914-1988 Olja på duk
48
Final bid450 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Arne Olsson 1918-2004 Litografi
49
Final bid850 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
Closed
Åke Pettersson-Nåw 1925-2004 Färglitografi
50
Final bid1,600 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Hag Hans Engstedt Färglitografi
51
Final bid450 SEK
Est800 - 1,000 SEK