Webauktion 1 Augusti 2024
Ending soonest
569
Allan Elnebro Ask med lock Sameslöjd 1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
572
Samling Samiska Tennföremål 1900-tal (13st)
Final bid900 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
573
Karl Arkadius-Berglund "Korvkalle" Helhornskniv 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
574
Kjell Bergqvist Skulptur Trä 1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
575
Tommy Marklund Halvhornskniv 1900-tal
Final bid600 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
576
Knut Knutsson Sunna Skulptur Sameslöjd 1900-tal
Final bid650 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
577
Lars Enarsson Träskulpturer Sameslöjd 1900-tal (2st)
Final bid750 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
578
Samling diverse Sameslöjd 1900-tal (6st)
Final bid800 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
580
Rotslöjd Korgar & ask sameslöjd 1900-tal (3 delar)
Final bid1,000 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
582
Final bid700 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
583
Ryggsäck sameslöjd 1900-tal
Final bid100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
581
Nikolaus Fankki Halvhornskniv Sameslöjd 1900-tal
Final bid2,000 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
584
Gunnar Svensson Träskulptur 1988
Final bid750 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
579
Handväska Sameslöjd 1900-tal
Final bid1,400 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
585
Karin Vasara Kavaj med slips Sameslöjd 1900-tal
Final bid350 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
586
Anders Fankki Halsband Sameslöjd 1900-tal
Final bid1,200 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
587
Nålhus Sameslöjd 1900-tal
Final bid900 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
588
Påse Sameslöjd 1900-tal
Est1,200 - 1,500 SEK
589
Påse Sameslöjd 1900-tal
Final bid100 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
590
Omega Seamaster Calendar Automatic Armbandsur 1950/60-tal
Final bid2,800 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
591
Fickur / Mormorsur 14K Guld 1900-tal
Final bid1,700 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
594
Frimurarklocka / Fickur 1900-tal
Final bid600 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
595
Fickur med klockkedjor 1900-tal (3st)
Final bid1,000 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
593
Smyckesur med Krucifix 1900-tal
Final bid1,800 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
596
Bordsur empirestil Frankrike 1800/1900-tal
Est1,000 - 1,200 SEK
597
H Stern Armbandsur / Damur 2000-tal
Final bid1,900 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
598
Bordspendyl Louis XVI-stil 1800-tal
Final bid1,500 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
599
S.U.F Fickur / Mormorsur 14K Guld 1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
600
Armbandsur Tissot Seastar PR 516
Final bid650 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
601
Punschmuggar Silver 1900-tal (8 st)
Final bid1,700 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
602
Silverskål Jugend Stockholm 1907
Final bid1,400 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
603
Samling silverföremål 1900-tal (11 delar)
Final bid6,200 SEK
Est6,000 - 6,500 SEK
604
Teskedar silver 830 1900-tal (18 st)
Final bid1,500 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
605
Samling matsalssilver 1900-tal (13 delar)
Final bid19,500 SEK
Est16,000 - 18,000 SEK
606
Halsring sterling silver 1975
Final bid350 SEK
Est800 - 1,000 SEK
607
Reseetui med bestick Silver & Guld England 1800-tal
Final bid1,100 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
608
Samling silverföremål 1900-tal (4st)
Final bid900 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
609
Frimurarkniv 14K Guld 1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
610
Björn Weckström Manschettknappar Sterling silver 1900-tal
Final bid700 SEK
Est800 - 1,000 SEK
612
Theresia Hvorslev 1934-2024 Collier silver Mema Lidköping 1972
Final bid3,800 SEK
Est7,000 - 8,000 SEK
613
Halsband 18K Guld 1900-tal
Final bid4,800 SEK
Est4,500 - 5,000 SEK
611
Enstensring 18K Guld med briljantslipad diamant 1900-tal
Final bid12,500 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
614
Armband / Krysslänk 18K Guld 1962
Final bid7,400 SEK
Est7,000 - 8,000 SEK
615
Armband / Krysslänk 18K Guld 1976
Final bid10,500 SEK
Est9,000 - 10,000 SEK
616
Armband / Bismarck 18K Guld 1900-tal
Final bid3,400 SEK
Est3,000 - 3,500 SEK
617
Armband / Krysslänk 18K Guld 1900-tal
Final bid6,000 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
618
Final bid5,800 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
619
Set Smycken i Förgylld Metall med granater 1880-tal (2st)
Final bid1,200 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK