Webauktion 1 Augusti 2024

Webauktion 1 Augusti 2024
Closed
Clara Salander Skulptur Trä 1900-tal (Tillskriven)
518
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Axel Petersson "Döderhultarn" Skulptur 1900-tal (Tillskriven)
510
Final bid2,000 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
Closed
Mats Kallin Rörlig Skulptur Tyngdlyftare 1980/90-tal
520
Final bid1,000 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Closed
Andréas Wargenbrant Bronsskulptur 2000-tal
521
Final bid100 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
Closed
Skulptur Brons "Ferdinand Paris" 1900-tal
522
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Sandaletter Versace Italien 1900-tal
523
Final bid350 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Klackskor Gucci Italien 1900-tal
524
Final bid400 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Resväska & dataväska Derby Of Sweden 2000-tal (2 st)
525
Final bid1,800 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
Closed
Väska Firma Svenskt Tenn/Josef Frank 1900-tal
526
Final bid1,100 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
Closed
Jacka "Mah-Jong" Stockholm 1960/70-tal
527
Final bid400 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Marc By Marc Jacobs Stövletter
528
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Kimono Siden Japan 1900-tal
529
Kimono Siden Japan 1900-tal
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Ferragamo Salvatore Skor Skinn
530
Final bid100 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Trenchcoat "Burberry" Storbritannien 1970-tal
531
Final bid2,200 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
Closed
Skor & axelremsväska Colette Italien 1980-tal
532
Final bid350 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Bengt Lidström 1916-2007 Tråg Träsnideri 1900-talets senare hälft
535
Final bid4,000 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Emil Sandberg 1905-1998 Väggrelief 1972
534
Final bid1,600 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Portmonnä "Chanel" Spanien 2000-tal
533
Final bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
Closed
Kåsa Sameslöjd 1900-tal
536
Kåsa Sameslöjd 1900-tal
Final bid1,400 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Träfigurer same och renar 1900-tal (3 st)
539
Final bid300 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Samling träsniderier 1960/70-tal (6 st)
538
Final bid1,100 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Closed
Ljusstakar trä & renhorn 1900-tal (ett par)
537
Final bid2,600 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Björkrötter för slöjd 2000-tal
541
Final bid550 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Edmund Larsson Sunna Kåsa Sameslöjd 1900-tal
544
Final bid1,500 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
Closed
Svante Larsson Nålhus 1900-tal (Tillskriven)
545
Final bid1,200 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
Closed
Samling Finska knivar 1900-tal (6st)
547
Final bid5,000 SEK
Est3,500 - 4,000 SEK
Closed
Samling slöjd & hornarbete 1900-tal (4st)
548
Final bid2,000 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
Closed
Samling rotslöjd samslöjd 1900-tal (3 st)
540
Final bid800 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Samling rotslöjd 1900-tal (6 delar)
543
Final bid1,500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
546
Final bid2,400 SEK
Est3,000 - 3,500 SEK
Closed
Samling knivar 1900-tal (6st)
549
Samling knivar 1900-tal (6st)
Final bid1,100 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
Closed
K Persson Kniv 1900-tal
550
K Persson Kniv 1900-tal
Final bid1,800 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
Closed
Kniv läder & horn 1996
551
Kniv läder & horn 1996
Final bid600 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Erik Norberg Unik Bordslampa Hornarbete 1976
552
Final bid3,800 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
Closed
Magnus Fankki Helhornssked Sameslöjd 1900-tal
553
Final bid950 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Closed
Mats Herman Mattsson Helhornskniv 1900-tal (Tillskriven)
557
Final bid500 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
Closed
Sven-Erik Loodh Kniv 1900-tal
559
Sven-Erik Loodh Kniv 1900-tal
Final bid1,800 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
Closed
Dubbelkniv / Huggare Sameslöjd 1900-tal
560
Final bid300 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
Closed
Ivan Huuva Halvhornskniv Sameslöjd 1900-tal
562
Final bid500 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Closed
Svante Larsson Kniv 1900-tal
563
Svante Larsson Kniv 1900-tal
Final bid2,200 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
Closed
561
Final bid1,000 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Closed
Hängsmycke sameslöjd 1977
564
Hängsmycke sameslöjd 1977
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Jonas Sandström Kåsa Sameslöjd 2023
565
Final bid4,000 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
Closed
Kniv-Elis Bergström 1881-1949 Brevkniv 1900-tal
567
Final bid1,000 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Closed
Leif Reiersen Kniv Silver 1900-tal
568
Final bid2,000 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
Closed
Bengt Olof Tallroth Kniv 2000-tal
555
Final bid1,900 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Rotkorg / Rotslöjd 1900-tal
570
Rotkorg / Rotslöjd 1900-tal
Final bid150 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Closed
Svante Larsson "Gehäng" 1988
571
Svante Larsson "Gehäng" 1988
Final bid2,200 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK