Webauktion 1 Augusti 2024
Ending soonest
446
Lisa Larson 1931-2024 Väggrelief "Duva" Gustavsberg 1970/80-tal
Final bid9,200 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
467
Helmer Ringström Tekopp med fat "Daisy Sphinx" Gefle / Upsala-Ekeby 1960-tal
Final bid4,000 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
465
Final bid4,000 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
468
Helmer Ringström Tekopp med fat "Daisy Sphinx" Gefle / Upsala-Ekeby 1960-tal (ett par)
Final bid8,000 SEK
Est15,000 - 20,000 SEK
470
Eva Jancke-Björk Bockljusstake Bo fajans 1930-tal
Final bid600 SEK
Est800 - 1,000 SEK
469
Eugen Trost Tekopar med fat "Zebra" Upsala-Ekeby Gefle 1950/60-tal
Final bid1,500 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
472
Lisa Larson 1931-2024 Figurin "Beata" 1900-tal
Final bid3,400 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
473
Golvfigurin Panter Italien 2000-tal
Final bid1,600 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
471
Josef Ekberg Vas Gustavsberg Swedish grace 1920
Final bid700 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
476
Lisa Larson 1931-2024 Figurin "Emma" 1900-tal
Final bid3,200 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
477
Lisa Larson 1931-2024 Figurin "Kalle" 1900-tal
Final bid1,400 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
478
Vaser Kähler "Primavera" 1900-tal (4 st)
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
475
Stig Lindebrg Tallrikar "Löja" 1900-talets mitt (6 st)
Final bid2,600 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
481
Final bid200 SEK
Est800 - 1,000 SEK
482
Figurin Goebel Hahn "Wedding day" 1900-tal
Est800 - 1,000 SEK
480
Kaffeservis "Palma Röd" Rörstrand 1950-tal (10 st)
Final bid800 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
483
Kaffeservis NK Karlskrona Porslin 1940/50-tal (18 st)
Est1,200 - 1,500 SEK
484
Stig Lindberg Vas "Grazia" 1900-tal
Final bid600 SEK
Est800 - 1,000 SEK
485
Hänkelvaser Art Nouveau Majolika 1900-talets början
Est1,200 - 1,500 SEK
486
Lockurna Tyskland 1800/1900-tal
Est1,000 - 1,200 SEK
487
Rosenthal Skulptur Efter Lore Friedrich-Gronau 1900-tal
Final bid350 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
488
Kaffekoppar 1960-tal (8 st)
Final bid100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
489
Lladro Gres Figurin "Eskimå" Spanien 1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
490
Est800 - 1,000 SEK
491
Matservis "Fish" Johnson Bros 1900-tal (20 delar)
Final bid350 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
493
Stig Lindberg 1916-1982 Skål Fajans Gustavsberg 1900-tal
Final bid650 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
494
Final bid300 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
492
Stig Lindberg 1916-1982 Fat "Reptil" Gustavsberg 1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
495
Tekannor Arabia Finland 1950-tal (2 st)
Final bid250 SEK
Est800 - 1,000 SEK
496
Est1,200 - 1,500 SEK
497
Final bid1,000 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
498
Final bid1,200 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
500
Ytterfoder & lockskål Japan 1900-tal
Final bid500 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
502
Peter Forsgren Skulptur "Xenomorph" metall 2000-tal
Final bid13,500 SEK
Est25,000 - 30,000 SEK
501
Ytterfoder EAG 1900-tal (2 st)
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
505
Gino Manca 1920-1985 Väggrelief
Est800 - 1,000 SEK
506
Clara Salander Skulpturer Trä 1900-tal (6 st)
Final bid400 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
504
Andréas Wargenbrant Skulptur Unicorn 2000-tal
Final bid1,600 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
507
Andréas Wargenbrant Bronsskulptur 2000-tal
Final bid2,600 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
499
Final bid10,500 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
508
Peter Tereszczuk Skulptur Brons 1900-tal (Tillskriven)
Final bid200 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
511
Final bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
509
Final bid2,600 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
512
Augusto Branchetti 1930-2009 Snidad Träskulptur / Relief
Final bid1,500 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
513
Okänd konstnär Skulptur Terrakotta 1900-tal
Est800 - 1,000 SEK
515
David Wretling Skulptur Terrakotta 1900-tal
Final bid600 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
516
Final bid250 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
517
Lazarus Takawira 1952-2021 Skulptur Sten 1900-tal
Final bid400 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK