Webauktion 29:e Februari 2024

Webauktion 29:e Februari 2024
Avslutad
Bert Forkström Akvarell på Papper
104
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Ingvar Hällgren 1917-1980 Olja på duk
105
Slutpris250 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Sture Meijer 1931-2023 Olja på pannå
106
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Catarina Lundegårdh Olja på duk
107
Slutpris350 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Sixten Fager 1920-2010 Färglitografi
108
Slutpris850 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Esaias Thorén 1901-1981 Färglitografi
109
Slutpris800 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Fritz Jakobsson Olja på duk
110
Fritz Jakobsson Olja på duk
Slutpris2 800 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Lotta Backman Färglitografi
111
Lotta Backman Färglitografi
Slutpris250 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Bengt Lindström 1925-2008 Färglitografi
112
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
113
Slutpris550 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
114
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
116
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Lars A Persson Akvarell på papper
117
Startbud100 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
118
Startbud100 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
Anders Zorn 1860-1920 Etsning
119
Anders Zorn 1860-1920 Etsning
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 000 - 3 500 SEK
Avslutad
Patricia Beatty Blandteknik på Papper
120
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Lars Norrman 1915-1979 Blandteknik på papper
121
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
122
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Bengt Nalle Werner 1913-1991 Litografi
123
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Elsa Ledin Akvarell på papper
124
Elsa Ledin Akvarell på papper
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Helge Holmlund 1911-1989 Olja på Duk
125
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Karl Gustaf Strandberg 1891-1981 Olja på duk
126
Slutpris350 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Barbro Poggats Blandteknik på papper
127
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Ingvar Hällgren 1917-1980 Akvarell på papper
128
Slutpris800 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Peter Öhrnell Blandteknik på pannå
129
Slutpris900 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Albert Johansson 1927-1998 Färglitografi
130
Slutpris450 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Linnea Jonsson 1910-1999 Olja på Duk
131
Slutpris3 200 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
Cheung Wan Blandteknik på papper
133
Startbud100 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Bengt Lindström 1925-2008 Akryl på papper
134
Slutpris7 000 SEK
Värdering12 000 - 15 000 SEK
Avslutad
Cai Yao Blandteknik på Papper
135
Cai Yao Blandteknik på Papper
Startbud100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Leif Graneheim Akryl på Duk
136
Leif Graneheim Akryl på Duk
Startbud100 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Okänd Konstnär Blandteknik på Papper
137
Startbud100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Carl Magnus Lindqvist 1884-1977 Olja på pannå
138
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Eric Lundgren 1907-2001 Olja på Pannå
139
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Mosse Stoopendaal 1901-1948 Olja på duk
140
Slutpris9 800 SEK
Värdering40 000 - 50 000 SEK
Avslutad
Per Gunnar Thelander Färgetsning
141
Slutpris1 700 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
Fritz Jakobsson Olja på duk
143
Fritz Jakobsson Olja på duk
Slutpris1 600 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
Avslutad
Bengt Lindström 1925-2008 Olja på duk
144
Startbud100 SEK
Värdering250 000 - 300 000 SEK
Avslutad
Olle Gustafsson Blandteknik på Duk
145
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
Klas Engman 1905-1977 Olja på duk
146
Slutpris150 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Hildur Hedberg Johansson 1902-1994 Olja på pannå
147
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Okänd Konstnär Olja på Duk
149
Okänd Konstnär Olja på Duk
Startbud100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Olle Gustafsson Blandteknik på pannå
150
Slutpris350 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Violetta de Koszeghy 1928-? Olja på Duk
151
Startbud100 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Carl Månsson 1892-1976 Olja på duk
152
Slutpris2 200 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
153
Slutpris150 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Okänd Konstnär Olja på Pannå
155
Okänd Konstnär Olja på Pannå
Startbud100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Carl Magnus Lindqvist 1884-1977 Gouache på papper
154
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK