56
Charles Roka 1912-1999 Olja på duk
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 2 500 SEK
54
Gösta Månsson 1924-2009 Olja på duk
Slutpris4 400 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
57
Hildur Hedberg Johansson 1902-1994 Olja på pannå
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
58
Sture Meijer 1931-2023 Olja på pannå
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
59
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
60
Bengt Lindström 1925-2008 Färglitografi
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
61
Kristina Nilsdotter Akryl på papper 1990
Slutpris400 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
62
Rudolf Lindqvist 1917-2000 Olja på Duk
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
63
Hag Hans Engstedt Färglitografi
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
64
G.S Blandteknik på Duk
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
65
Kristina Nilsdotter Blandteknik på papper
SlutprisInga bud
Värdering2 500 - 3 000 SEK
67
Slutpris850 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
68
Harald Klinckowström 1897-1973 Olja på duk
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
66
Kurt Lundberg Olja på Duk
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
69
Hjalmar Kröger Olja på pannå
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
70
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
71
José Vicente Leguey Blandteknik på Duk
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 2 500 SEK
72
Pelle Åberg 1909-1964 Blandteknik på papper
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
73
Roland Pantze Blandteknik på Papper
Slutpris200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
74
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
77
Carl Ljungman 1840-1901 Olja på duk
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
78
Felix Åslund Olja på Pannå
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
79
Bertil Almlöf Pastell på papper
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
80
Okänd konstnär Intarsia 1930-tal (2 st)
Slutpris250 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
81
Slutpris500 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
82
Okänd Konstnär Olja på Duk
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
83
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
84
Hjalmar Kröger Olja på pannå
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
85
Berta Hansson 1910-1994 Tusch på papper
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
86
Lotta Backman Färglitografi
Slutpris400 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
87
Greta Wennberg Pastell på papper
Slutpris650 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
88
Oidentifierad konstnär Olja på papper
Slutpris400 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
89
Jan Naliwajko Färglitografi
Slutpris300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
92
Helge Holmlund 1911-1989 Olja på Duk
Slutpris450 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
90
Slutpris300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
93
Fritz Jakobsson Olja på duk
Slutpris8 000 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
94
Lars Norrman 1915-1979 Blandteknik på papper
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
95
Hildur Halleborg Nordwall 1894-1984 Olja på pannå
Slutpris100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
96
Albert Johansson 1927-1998 Färglitografi
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
98
Karl Gustaf Strandberg 1891-1981 Olja på duk
Slutpris250 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
99
Helge Holmlund 1911-1989 Akvarell på papper
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
100
Slutpris450 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
101
Peter Öhrnell Blandteknik på pannå
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
102
Ingvar Hällgren 1917-1980 Olja på duk
Slutpris300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
103
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
75
Mauritz Lundberg 1924–2002 Blandteknik på Pannå
Slutpris6 200 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
104
Sixten Fager 1920-2010 Olja på duk
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
107
Elsa Ledin Akvarell på papper
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK