52
Berta Hansson 1910-1994 Torrnålsgravyr
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
53
Christina Västerbo Färglitografi
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
54
Okänd konstnär Akvarell på papper 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
55
Bengt Lindström 1925-2008 Färglitografi
Slutpris550 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
56
Britta Kvarnbrink Färgetsning
Slutpris250 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
57
Eve Bruno Johansson 1903-1957 Olja på pannå
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
58
Bertil Widbrant 1914-1988 Olja på duk
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
59
Per Julius Färglitografi
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
62
Suzanne Nessim Färglitografi
Slutpris150 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
63
Poul Rønne 1884-1964 Olja på duk
Slutpris850 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
61
Lars Pirak 1932-2008 Akvarell på papper
Slutpris5 200 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
64
Stig Winnerskog 1930-1994 Olja på duk
Slutpris550 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
68
Göte Lundberg 1875-1944 Olja på duk
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
66
Jonne Bergström 1915-1987 Olja på Duk
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
69
Danka Jaworsk Olja på duk
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
67
Nick Brandt Offsettryck
Slutpris2 200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
70
Harriet Ådell Färglitografi
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
72
Thelma Aulio Paananen Färglitografi
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
73
Ester Haag 1901-1972 Akvarell på papper
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
74
Sixten Fager 1920-2010 Färglitografi
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
75
Sune Lundgren Olja på pannå
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
76
Sigrid Wahlström-de Rougemont 1888-1884 Olja på duk
Slutpris950 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
77
Malte Nyberg Tolf 1929-2013 Olja på duk
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
78
Mosse Stoopendaal 1901-1948 Olja på duk
Slutpris21 000 SEK
Värdering40 000 - 50 000 SEK
79
Sture Meijer 1931-2023 Färglitografi
Slutpris150 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
80
Mona Huss Walin Färglitografi
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
83
Ossian Elgström 1883-1950 Akvarell på papper
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
84
Ann Helen Littbrand Olja på duk
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
85
Erik Byström 1902-1988 Olja på pannå
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
86
Einar Nerman 1888-1983 Kolteckning på Papper
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
87
Sven Inge Höglund 1935-2008 Blandteknik på papper
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
88
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
89
Lars A Persson Akvarell på papper
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
81
Per Nikolaus Skum 1928-1995 Färglitografi
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
90
Acke Åslund 1881-1958 Olja på pannå
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
82
Barbro Poggats Blandteknik på papper 1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
91
Harry Thomse 1903-1988 Olja på pannå
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
92
Hag Hans Engstedt Färglitografi
Slutpris450 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
95
Staffan Engebrand 1920-1999 Olja på pannå
Slutpris850 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
96
Bill Olson Plantryck
Slutpris250 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
94
Malte Nyberg Tolf 1929-2013 Blandteknik på papper
Slutpris800 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
97
Leif Graneheim Akryl på duk
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
98
Antti Savela Färgserigrafi
Slutpris350 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
99
Pontus Carle Akvarell på papper
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
100
Örjan Wikström Gouache på papper
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
101
Slutpris100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
102
Per Julius Färglitografi
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
103
Astri Bergman-Taube 1898-1980 Väggreliefer Brons (3st)
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK