Webauktion 30 Maj 2024

Webauktion 30 Maj 2024
Avslutad
Väggtelefon L.M. Ericsson 1900-talets första hälft
206
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Bestick "Melron" Frankrike 1900-tal (23 st)
207
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Dockkläder Folkdräkter 1930-tal (2 st)
208
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
210
Slutpris100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Källsax 1800-tal Norrbotten
211
Källsax 1800-tal Norrbotten
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Fontänskulptur 1900-tal
212
Fontänskulptur 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Kastruller koppar & gjutjärn 1800-tal (2 st)
213
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Brailleskrivare "Tellatouch" New York 1950-tal
214
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
Schackspel med snidade spelpjäser 1900-tal
216
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
217
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
The Syntax Lamp Fotogenlampa Mässing 1900-tal
218
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Golvljusstake Smide 1900-tal
219
Golvljusstake Smide 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
220
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
221
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Gnistskydd 1900-tal
222
Gnistskydd 1900-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Brudbälte Grekland "Zonari Me Tin Korona" 1800-tal
224
Slutpris1 000 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
Kassaapparat / skrivpulpet USA 1800-tal
225
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Patronhylsa Italien Mässing 1900-tal
223
Slutpris300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Ett par kolonnljusstakar "Baldwin"  1900-tal (2 st)
226
Slutpris250 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Bordsgarnityr metall & keramik Frankrike 1800/1900-tal
228
Slutpris100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Prydnadsurna Frankrike 1800-tal (2 st)
229
Slutpris200 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Plåtmynt Replika 1/2 daler
230
Plåtmynt Replika 1/2 daler
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Serveringsbricka Keramik & trä Frankrike 1950-tal
231
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Ljusstakar Nyrenässansstil 1900-tal (2 st)
233
Slutpris250 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Sparbössa "Sprite boy" USA 1960-tal
234
Slutpris450 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Trädgårdsurnor Gjutmassa 1900-tal (2 st.)
232
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Nils Lennart Westin Ryggsäck Kalvskinn 1900-tal
215
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK