478
Vaser Kähler "Primavera" 1900-tal (4 st)
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
475
Stig Lindebrg Tallrikar "Löja" 1900-talets mitt (6 st)
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
481
Jackie Lynd Matservis "Blå herrgård" Christineholm Fyrklövern 1900-tal (20 delar)
Slutpris200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
482
Figurin Goebel Hahn "Wedding day" 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
480
Kaffeservis "Palma Röd" Rörstrand 1950-tal (10 st)
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
483
Kaffeservis NK Karlskrona Porslin 1940/50-tal (18 st)
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
484
Stig Lindberg Vas "Grazia" 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
485
Hänkelvaser Art Nouveau Majolika 1900-talets början
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
486
Lockurna Tyskland 1800/1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
487
Rosenthal Skulptur Efter Lore Friedrich-Gronau 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
488
Kaffekoppar 1960-tal (8 st)
Slutpris100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
489
Lladro Gres Figurin "Eskimå" Spanien 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
490
Porslinsfigurer Lladro, NAO & Mirete Spanien 1970/80-tal (3 st)
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
491
Matservis "Fish" Johnson Bros 1900-tal (20 delar)
Slutpris350 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
493
Stig Lindberg 1916-1982 Skål Fajans Gustavsberg 1900-tal
Slutpris650 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
494
Kaffeservis "Quattro Platino" Rörstrand 1980/90-tal (26 delar)
Slutpris300 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
492
Stig Lindberg 1916-1982 Fat "Reptil" Gustavsberg 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
495
Tekannor Arabia Finland 1950-tal (2 st)
Slutpris250 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
496
Heikki Orvola Kaffeservis "Festivo" Rörstrand 1980-tal (15 delar)
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
497
Porslinsservis Royal Copenhagen "Blå blomster" 1900-tal (43 delar)
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
498
Berit Ternell Servis "Kosmos" Upsala-Ekeby Gefle 1960/70-tal (34 delar)
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
500
Ytterfoder & lockskål Japan 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
501
Ytterfoder EAG 1900-tal (2 st)
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
499
Marianne Westman Kaffekoppar "Bonbon" Rörstrand 1900-tal (4 st)
Slutpris10 500 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
474
Margareta Hennix Servis "Lilja Blå" Gustavsberg 1970-tal (36 delar)
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK