Webauktion 28:e Mars 2024
Ending soonest
260
Väggtextil / textiltryck Lini of Sweden 1960/70-tal
Final bid950 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
263
Orientalisk matta "Wilton" 275X186 1900-tal
Final bid2,000 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
266
Orientmatta "Ghom" Silke 163X105 1900-tal
Final bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
264
Orientalisk matta "Isfahan" 230X158 1900-tal
Final bid4,400 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
267
Orientmatta 200x130 1900-tal
Final bid350 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
268
Ullmatta 170x117 1900-tal
Est1,000 - 1,200 SEK
269
Ingegerd Silow Matta 200X140 Röllakan 1900-tal
Final bid1,500 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
270
Orientmatta "Sarouk-Mir" 372x274 1900-tal
Final bid4,000 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
271
Kasthall Matta "String" 240X170 1900/2000-tal
Est3,000 - 4,000 SEK
272
Emma Wiberg Servetter och Dukar 1900-tal
Final bid500 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
274
Revolver Replika Rigarmi 44
Final bid2,200 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
277
Kinesiska Vaser Cloisonné 1900-tal (2 st)
Final bid300 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
279
Kinesisk Vas Brons Qing 1800-tal
Final bid2,200 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
278
Skålfat Kina Qing 1800-tal
Final bid3,400 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
285
Parfymflaskor glas 1900-tal (3 st.)
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
286
Ann Wärff ljuslyktor "Snöbollen" Kosta Boda 1900-tal (10 st)
Final bid1,400 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
287
Espoon Taidelasi Fågel Glas Finland 1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
288
Göran Wärff Skål Glas Kosta Boda 1900-tal
Est800 - 1,000 SEK
289
Galileo Termometrar glas 1900-tal (3 st.)
Final bid400 SEK
Est800 - 1,000 SEK
290
Glasvaser Jugend 1920-tal (2 st)
Final bid800 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
292
Vaser Alsterfors och Kastruph Glasbruk 1900-tal (2 st)
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
293
LSJ Glaskulor Renar 1900-tal (2 st)
Final bid100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
294
Kjell Engman Vas och Skål "Twister" Kosta Boda (2 st.)
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
295
Bertil Vallien Vas "Satellite" Kosta Boda 1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
297
Luigi Mandruzzato Vas Murano Italien 1960/70-tal
Final bid400 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
298
Kristallvaser 1900-talets första hälft (2 st)
Final bid300 SEK
Est800 - 1,000 SEK
296
Ture Berglund "Minan" Skansen glasbruk 1900-tal (2 st)
Final bid1,100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
299
Alvar Aalto Vaser "Savoy" 1998 (2 st)
Final bid700 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
300
Final bid2,000 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
301
Kjell Engman Skålar "May" Glas 1900-tal (2 st)
Final bid150 SEK
Est800 - 1,000 SEK
302
Final bid550 SEK
Est800 - 1,000 SEK
304
Märchenland Glas Tyskland 1900-tal (6 st)
Final bid150 SEK
Est800 - 1,000 SEK
306
Monica Backström Fat & Vas 1900-tal
Final bid150 SEK
Est800 - 1,000 SEK
307
Karaff och dryckesglas 2000-tal (4 st)
Final bid100 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
305
Bertil Vallien Skulptur "Båt" Glas Unik 1900-tal
Final bid32,000 SEK
Est35,000 - 40,000 SEK
308
Carlos R Pebaqué Skulptur Glas Unik 2000-tal
Final bid1,100 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
309
Svepaskar allmoge 1800-tal (2 st)
Est800 - 1,000 SEK
310
Rockhuvud Trä Allmoge 1800-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
311
Poul Henningsen 1894-1967 PH5 Taklampa 1900-tal
Final bid1,800 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
315
Taklampor Zero modell "5080" 1980-tal (3 st)
Final bid200 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
316
Axel Annell Industrilampor 1960/70-tal (5 st)
Final bid1,500 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
314
Final bid350 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
318
Lampskärmar Glas 1900-tal (3 st)
Est800 - 1,000 SEK
313
Hans-Agne Jakobsson Ytterbelysning modell "V138" Markaryd 1960-tal (2 st)
Final bid6,800 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
319
Lampskärmar Glas 1900-tal (2st)
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
321
Hans-Agne Jakobsson Ljusstakar Mässing 1900-tal (8 st)
Final bid350 SEK
Est800 - 1,000 SEK
322
Vägglampa Miranda of Sweden 1970-tal
Final bid300 SEK
Est800 - 1,000 SEK
317
Hans-Agne Jakobsson Vägglampor Markaryd 1960-tal (2 st)
Final bid1,100 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK