Webauktion 28:e Mars 2024
Ending soonest
434
Sigvard Bernadotte Servis "Golden sun" Bing & Grøndahl 1900-tal (38 delar)
Final bid2,000 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
435
Stig Lindberg Vas "Grazia" 1900-tal
Final bid450 SEK
Est800 - 1,000 SEK
433
Stig Lindberg Vas Unik Studio Stengods 1900-tal
Final bid3,200 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
436
Stig Lindberg Skål Unik Stengods 1900-tal
Final bidNo bids
Est1,000 - 1,200 SEK
432
Sven Wejsfelt Stengods Vas 1900-tal
Final bid950 SEK
Est800 - 1,000 SEK
438
Mette Doller Höganäs Golvvas Lergods 1900-tal
Final bid1,500 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
439
Rörstrand saltkar majolika omkring 1900 (2 st)
Final bid500 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
437
Lisa Larson 1931-2024 "Ägghöna" Figurin 1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
440
Porslinsfigur "Borzoi" Cortendorf Tyskland 1900-talets första hälft
Final bid1,200 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
441
Rörstrand Skålfat majolika omkring 1900 (2 st)
Final bid150 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
442
Einar Luterkort Vas Upsala Ekeby Keramik 1930-tal
Final bidNo bids
Est800 - 1,000 SEK
443
Ljusstakar stengods 1800/1900-tal (3 st)
Final bid300 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
444
Tedosor med Lock Porslin Dresden 1900-tal (2 st.)
Final bid900 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
445
Christian Thomsen figuriner Royal Copenhagen 1900-tal (2 st)
Final bid150 SEK
Est800 - 1,000 SEK
446
Jaqueline Jackie Lynd Servis "Nyponros" Rörstrand 1900-tal (20 delar)
Final bid300 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
447
Carl-Harry Stålhane Skålar Stengods 1900-tal (2 st)
Final bid1,200 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
448
Karl Steiner Figuriner porslin Wallendorf Tyskland 1900-tal (2 st)
Final bid600 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
449
Gustavsberg Figurin Parian 1900-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
450
Gustavsberg Figurin Parian 1900-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
451
Birger Åström Skulptur Stengods 1900-tal
Final bid1,500 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
452
Lisa Larson Skulpturer Stengods "Murre" 1900-tal (2 st)
Final bid1,800 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
453
Helmer Ringström Kaffefat "Daisy Sphinks" 1960-tal (6 st)
Final bid250 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
454
Royal Dux porslinsfigur Tjeckoslovakien 1900-tal
Final bid100 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
455
Carl-Harry Stålhane Hänkelvas 1900-tal
Final bid550 SEK
Est800 - 1,000 SEK
456
Carl-Harry Stålhane Unik Fat Stengods 1900-tal
Final bid100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
457
Ostkupa Jasperware Wedgewood 1800-tal (Tillskriven)
Final bid350 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
459
Lisa Larson "Thailändska" Skulptur 1900-tal
Final bid2,400 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
460
Lladro Nao "Hund med släde och barn" figural porslinsgrupp 1900-tal
Final bid1,300 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
461
Lladro Nao "Professor" figural porslinsgrupp 1900-tal
Final bid100 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
462
Lladro Nao "Christopher Columbus" figural porslinsgrupp 1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
463
Lladro Nao "Flicka på parkbänk" figural porslinsgrupp 1900-tal
Final bid100 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
458
Rörstrand "Herrgårdsjul" Grötskål och Kanna 1910/1920-tal (2st)
Starting bid100 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
464
Figurin Porslin "Return to La Mancha" Lladro Spanien
Final bid550 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
465
Lisa Larson 1931-2024 "Syskon" Skulptur 1900-tal
Final bid1,400 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
466
Mari Simmulson Figurin "Balinesiska" Keramik 1900-tal
Final bid10,500 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
467
Gunvor Olin-Grönqvist Väggrelief Arabia Finland 1970-tal
Final bid700 SEK
Est800 - 1,000 SEK
468
Lisa Larson 1931-2024 Katter "Murre" (3 st)
Final bid1,200 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
469
Lisa Larson 1931-2024 Katt "Mia" 1900-tal
Final bid1,700 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
472
Kristina Nilsdotter Skulptur Lera 1900-tal
Final bidNo bids
Est800 - 1,000 SEK
470
Lladro Nao Figuriner Porslin Spanien 1980-tal (2 st)
Final bid200 SEK
Est800 - 1,000 SEK
473
Kristina Nilsdotter Skulptur Lera 1900-tal
Final bidNo bids
Est1,000 - 1,200 SEK
474
Kristina Nilsdotter Väggskulptur 2010
Final bidNo bids
Est1,500 - 2,000 SEK
475
Lisa Larson Väggplatta "Elefant" 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
476
Gudmar Olovson 1936-2017 Skulptur 1900-tal
Final bid3,000 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
478
Andréas Wargenbrant Bronsskulptur 2000-tal
Final bid1,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
479
Andréas Wargenbrant Bronsskulptur 2000-tal
Final bid3,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
480
Andréas Wargenbrant Bronsskulptur 2000-tal
Final bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
481
Andréas Wargenbrant Bronsskulptur 2000-tal
Final bid1,500 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
Opening hours
Monday: Closed
Tuesday: 10:00-19:00
Wednesday: 10.00-17.00
Thursday: 10:00-17:00
Friday: 10:00-17:00
Saturday: 12:00-15:00
Sunday: Closed
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.