Webauktion 28:e Mars 2024
Ending soonest
323
Taklampor Jugend 1900-tal (2 st)
Est1,200 - 1,500 SEK
312
Hans-Agne Jakobsson Taklampa "Frants" modell T-603 1960-tal
Final bid6,600 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
324
Skeppslyktor Glas och Mässing 1900-tal (2 st)
Final bid500 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
326
Ampel mässing & glas Jugend 1900-tal
Final bid650 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
327
Final bid150 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
328
Ljuskrona i metall 1900-talets första hälft
Final bid900 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
320
Golvlampa "Klubban" ÖIA 1900-talets andra hälft
Final bid2,000 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
329
Ljusstakar Tenn 1800-tal (ett par)
Final bid600 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
330
Kandelaber "Tuppstake" smidesjärn 1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
331
Fönsterlampor Tiffanystil 1900-tal (3 st.)
Final bid850 SEK
Est800 - 1,000 SEK
333
Bordslampor Bojan Porslin Japan 1900-tal (2 st)
Est1,000 - 1,200 SEK
334
Final bid5,200 SEK
Est12,000 - 15,000 SEK
335
Carl Fagerlund Lampetter Orrefors 1900-tal (2st)
Final bid700 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
336
Taklampa "Dale Tiffany" USA 1980-tal
Final bid700 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
337
Gino Vistosi Taklampa Glas Murano Italien 1900-tal
Final bid350 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
338
Golvlampa & ljuslykta i plåt 1900-tal
Est1,000 - 1,200 SEK
339
Kandelaber barockstil 1900-tal
Final bid400 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
340
Golvlampa Reijmyre Armaturfabrik 1900-tal
Final bid550 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
341
Golvlampa art deco 1930/40-tal
Final bid900 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
342
Skrivbordslampa art nouveau 1900-tal
Final bid150 SEK
Est800 - 1,000 SEK
345
Lykta i plåt & glas 1900-tal
Final bid200 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
346
Axel Annell Taklampa 1950/60-tal (tillskriven)
Final bid350 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
347
Final bid3,000 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
348
Final bid2,600 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
349
Final bid2,000 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
350
Per Sundstedt Taklampa "Hinken" 1970-tal
Est1,000 - 1,200 SEK
351
Fotogenlampa Elektrifierad 1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
353
Golvlampa "Taller Uno Kay P" 1900-tal
Final bid950 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
352
Final bid1,600 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
355
Ljuskrona barockstil 1900-talets första hälft
Final bid1,600 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
356
Final bid900 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
357
Thomas Sandell Vägglampa "Droppen" 2000-tal
Final bid800 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
361
Vitrinskåp Viktorianskt England 1900-talets första hälft
Final bid900 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
362
Andreas Engesvik Soffa "Tiki" Fogia 2000-tal
Final bid40,000 SEK
Est25,000 - 30,000 SEK
364
Jahn Aaamodt Fåtöljer & fotpall "Air" Conform 2000-tal (2 st)
Final bid4,400 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
365
Soffbord glas & aluminium 2000-tal
Est800 - 1,000 SEK
360
Trädgårdsbord J & CG Bolinder Stockholm ca 1900
Final bid13,500 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
368
Jacob Wagner Fåtölj "Ray" Hay Danmark 2000-tal
Final bid5,200 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
363
Final bid13,000 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
369
Alvar Aalto Pall "X602" 1950-tal
Final bid5,200 SEK
Est15,000 - 20,000 SEK
370
Bruno Mathsson dynor till Karin-fåtölj (2 st)
Final bid1,500 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
371
Träpeidestal 1900-tal
Final bid450 SEK
Est800 - 1,000 SEK
372
Kombinationsmöbel Trä 1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
373
Karmstolar Mässing 1980-tal USA (2 st)
Final bid400 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
375
Karmstol Miranda Of Sweden 1900-tal
Final bid300 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
374
Bord Mässing & glas 1980-tal USA
Final bid900 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
377
Alf Svensson Stol "Teve" Ljungs Industrier AB 1950-tal
Final bid2,200 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
366
Tv-bänk Svenska Hem 2000-tal
Final bid3,800 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK