Webauktion 1 Augusti 2024
Ending soonest
620
Halsband 18K Guld 1900-tal
Final bid3,600 SEK
Est3,000 - 3,500 SEK
621
Ring 18K Guld 1900-tal
Final bid900 SEK
Est800 - 1,000 SEK
622
Ring 18K Guld med briljantslipade diamanter 1900-tal
Final bid4,400 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
623
Final bid3,600 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
624
Final bid3,600 SEK
Est3,500 - 4,000 SEK
625
Final bid2,800 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
626
Final bid2,000 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
627
Final bid1,100 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
628
Final bid1,600 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
4
Sixten Fager 1920-2010 Olja på duk
Final bid10,000 SEK
Est15,000 - 20,000 SEK
566
Träfigurer Samer 1900-tal (3 st)
Final bid800 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
59
Knox Martin 1923-2022 Etsning
Final bid1,500 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
558
Träskulptur "Same" EDS 1900-tal
Final bid2,200 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
474
Margareta Hennix Servis "Lilja Blå" Gustavsberg 1970-tal (36 delar)
Final bid800 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
40
Emil Ekman 1880-1951 Olja på duk
Final bid1,200 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
119
Hag Hans Engstedt Färglitografi
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
240
Orientalisk matta Hereke 194X134 Turkiet 1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
311
Svante Skogh Stolar "Cortina" Seffle Möbelfabrik 1960-tal
Final bid1,600 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
371
Per Sundstedt Golvlampa "Mars" Ateljé Lyktan 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
28
Leif Graneheim Akryl på Duk (5 st)
Final bid1,000 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
592
Omega Armbandsur "Bumper" Automatic 1949
Final bid14,000 SEK
Est15,000 - 20,000 SEK
556
Björnspjut 1907
Final bid4,000 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
514
Åke Lagerborg 1927-2020 Skulptur Tenn och Trä
Final bid800 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
49
Ingvar Hällgren 1917-1980 oljekrita på papper
Final bid750 SEK
Est800 - 1,000 SEK