Webauktion 1 Augusti 2024
Ending soonest
312
Arne Jacobsens Stolar "Myran" 3101 Fritz Hansen (8 st)
Final bid3,000 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
315
Pall IKEA 1950/60-tal
Final bid900 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
316
Fåtöljer OY BJ Dahlqvist AB BD Furniture Finland 1970-tal (2 st)
Est3,000 - 4,000 SEK
318
Hallmöbel teak 1960-tal
Est1,000 - 1,200 SEK
317
Bertil Fridhagen Stolar "Reno" Bodafors 1950/60-tal (3 st)
Final bid800 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
320
David Rosén Soffbord Westbergs Tranås 1950/60-tal
Final bid1,800 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
321
Bröderna Andersson Soffa "Hannover" 1900/2000-tal
Est2,000 - 3,000 SEK
319
Bengt Ruda Fåtölj "Z-Stolen" NK 1950-tal
Final bid1,100 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
322
Yngve Ekström Serveringsvagn "Thea" 1900-talets mitt
Final bid4,600 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
323
Lampbord England 1900-tal
Final bid100 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
324
Final bid950 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
325
Skänk "Hamburgerskåp" Barockstil 1900-tal
Final bid350 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
326
Skåp / skänk "Hamburgerskåp" Barockstil 1900-tal
Final bid250 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
327
Alvar Aalto soffbord Artek, Finland 1900-tal
Final bid800 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
328
Ferruccio Laviani Taklampa "FL/Y" Kartell 2000-tal
Final bid400 SEK
Est800 - 1,000 SEK
330
Kristallkrona empirestil 1900-talets mitt
Final bid1,000 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
331
Bordslampa Fåglavik 1960/70-tal
Final bid1,100 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
332
Taklampa"Saturnus-lampa" 1930/40-tal
Final bid2,000 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
333
Takkrona Tyringe Konsthantverk 2000-tal
Est6,000 - 8,000 SEK
334
Taklampa glas & metall 1970-tal
Est800 - 1,000 SEK
336
Golvlampa "Skarabé" Ateljé Lyktan Åhus 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
337
Golvlampa Jugend 1900-talets början
Est3,000 - 4,000 SEK
338
Golvlampa "1747" Belid Varberg 2000-tal
Final bid200 SEK
Est800 - 1,000 SEK
339
Ljusstakar Louis Philippe Senempiré 1800-tal (2st)
Final bid1,400 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
340
Tom Ahlstrom & Hans Ehrich Skrivbordslampa "Lucifer" Fagerhults 1900-tal
Est1,000 - 1,200 SEK
342
Taklampa "Dale Tiffany" USA 1980-tal
Final bid300 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
344
Axel Annell Taklampa 1950/60-tal (tillskriven)
Final bid3,400 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
345
Final bid3,000 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
346
Taklampor Zero modell "5080" 1980-tal (3 st)
Est2,000 - 3,000 SEK
348
Ewald Dahlskog Taklampa art deco 1930-tal
Final bid1,500 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
349
Ljusstakar mässing 1900-tal (3 st)
Final bid700 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
347
Månskenslampa glas & mässing omkring 1900
Final bid2,200 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
350
Est1,200 - 1,500 SEK
352
Bordslampa Mansard Paris 1900-tal
Final bid200 SEK
Est800 - 1,000 SEK
353
Golvlampa Reijmyre Armaturfabrik 1900-tal
Final bid300 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
354
Thomas Sandell Vägglampa "Droppen" 2000-tal
Final bid1,100 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
355
Lampskärmar Glas 1900-tal (3 st)
Final bid200 SEK
Est800 - 1,000 SEK
357
Golvlampa Trä & mässing 1940/50-tal
Est1,000 - 1,200 SEK
358
Gino Vistosi Taklampa Glas Murano Italien 1900-tal
Final bid100 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
359
Golvlampa Ö.A Sverige 1900-talets mitt
Final bid1,000 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
360
Tore Ahlsén 1906-1991 Taklampa 1900-tal
Final bid500 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
361
Final bid300 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
362
Est4,000 - 5,000 SEK
351
Skeppslyktor Glas och Mässing 1900-tal (2 st)
Final bid2,600 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
363
Final bid500 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
364
Gunnar Ander Ljuslyktor Ystad Metall 1900-tal (2 st)
Final bid900 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
365
Carl Fagerlund Bordslampa Glas 1900-tal
Final bid400 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
366
Taklampa "Terso" Fagerhult Dali svart 2000-tal
Final bid650 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK