Webauktion 1 Augusti 2024
Ending soonest
157
Suzanne Nessim Färglitografi
Final bid200 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
158
Eva Skåreus Färglitografi
Final bid250 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
161
Hag Hans Engstedt Färglitografi
Est800 - 1,000 SEK
162
Sture Meijer 1931-2023 Färglitografi
Est800 - 1,000 SEK
163
Est800 - 1,000 SEK
164
Leif Graneheim Akryl på duk
Final bid1,100 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
165
Bengt-Göran Karlsson Olja på duk
Final bid100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
166
Christina Västerbo Färglitografi
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
167
Maj Fager Akvarell på papper
Final bid300 SEK
Est800 - 1,000 SEK
168
Jean Ragnar 1924-2014 Olja på pannå
Final bid150 SEK
Est800 - 1,000 SEK
169
Sven-Göran Svensson Akryl på Duk
Est800 - 1,000 SEK
170
Ivar Aminoff 1868-1931 Akvarell på papper
Final bid200 SEK
Est800 - 1,000 SEK
171
Marianne Lundin Blandteknik på pannå 1970-tal
Final bid300 SEK
Est800 - 1,000 SEK
172
Harry Thomse 1903-1988 Olja på pannå
Est800 - 1,000 SEK
173
Final bid300 SEK
Est800 - 1,000 SEK
174
Eve Bruno Johansson 1903-1957 Olja på pannå
Est800 - 1,000 SEK
175
Britta Kvarnbrink Färgetsning
Est800 - 1,000 SEK
176
Örjan Östlund Olja på duk
Final bid400 SEK
Est800 - 1,000 SEK
177
Olga Lanner 1884-1961 Olja på pannå
Final bid500 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
178
Carl Larsson 1853-1919 Etsning
Final bid1,900 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
179
Örjan Östlund Olja på duk
Final bid650 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
180
Peter Thor Gunnarsson Olja på duk
Final bid300 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
181
Sten Ekendahl 1897-1968 Olja på pånna
Est1,000 - 1,200 SEK
182
Per Julius Färglitografi
Est800 - 1,000 SEK
183
Helmtrud Nyström 1939-2021 Färgetsning
Final bid550 SEK
Est800 - 1,000 SEK
184
Ulrika Tapio Blind Blandteknik på duk
Final bid200 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
185
Final bid600 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
186
Minox Riga Spionkamera / Miniatyrkamera 1938
Final bid1,000 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
187
Canon filmkamera Super-8 514 XL-S Japan 1970-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
188
Samedockor Piteå Böle Garveri 1900-tal (2 st)
Final bid450 SEK
Est800 - 1,000 SEK
189
Fat Metall & glas WMF Ikora 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
192
Skrivbordsuppsats Jernbolaget Eskilstuna tidigt 1900-tal (4 delar)
Est800 - 1,000 SEK
190
Världskarta National Geographic Magazine USA 1965
Final bid650 SEK
Est800 - 1,000 SEK
193
Kaffekanna "Dallah" Arabisk 1900-tal
Est800 - 1,000 SEK
191
Silvia Stave Cocktailshaker 1930-tal
Final bid3,400 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
194
Snusdosa Tyskland Ben 1900-tal
Final bid500 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
195
Prydnadsurna Frankrike 1800-tal (2 st)
Final bid150 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
196
Ljusstakar Nyrenässansstil 1900-tal (2 st)
Final bid550 SEK
Est800 - 1,000 SEK
197
Golvljusstake Smide 1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
198
Sparbössa "Sprite boy" USA 1960-tal
Final bid800 SEK
Est800 - 1,000 SEK
201
Serveringsbricka Keramik & trä Frankrike 1950-tal
Final bid400 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
199
Bordsgarnityr metall & keramik Frankrike 1800/1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
202
Kassaapparat / skrivpulpet USA 1800-tal
Final bid300 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
200
Ett par kolonnljusstakar "Baldwin" 1900-tal (2 st)
Final bid700 SEK
Est800 - 1,000 SEK
203
Patronhylsa Italien Mässing 1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
204
The Syntax Lamp Fotogenlampa Mässing 1900-tal
Est800 - 1,000 SEK
205
Brudbälte Grekland "Zonari Me Tin Korona" 1800-tal
Final bid2,000 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
206
Brailleskrivare "Tellatouch" New York 1950-tal
Est4,000 - 5,000 SEK