105
Bertil Johansson-Bajo 1906-1982 Olja på pannå
Final bid700 SEK
Est800 - 1,000 SEK
108
Kristina Nilsdotter Blandteknik på papper 2010
Est3,000 - 4,000 SEK
109
Catarina Lundegårdh Olja på duk
Final bid750 SEK
Est800 - 1,000 SEK
110
Bert Forkström Akvarell på Papper
Final bid200 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
111
Patricia Beatty Blandteknik på Papper
Est800 - 1,000 SEK
106
Sture Meijer 1931-2023 Akvarell på papper
Final bid1,100 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
112
Hag Hans Engstedt Färglitografi
Final bid300 SEK
Est800 - 1,000 SEK
113
Okänd konstnär Olja på duk
Est800 - 1,000 SEK
114
Charles Roka 1912-1999 Olja på duk
Final bid100 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
116
Ivan Bergdahl 1929-2021 Akvarell på papper
Final bid300 SEK
Est800 - 1,000 SEK
117
Måns Heidvall Akvarell på Papper
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
115
Per Julius Färglitografi
Final bid650 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
118
Fritz Jakobsson Blandteknik på pannå
Final bid1,000 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
119
Örjan Wikström Gouache på papper
Final bid450 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
121
Olof Nanneson Gouache på papper
Final bid400 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
122
Olle Ericsson 1921-2005 olja på duk
Final bid1,200 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
123
Åman Olja på pannå
Final bid300 SEK
Est800 - 1,000 SEK
124
Carl Gustaf Ramberg 1865-1916 Olja på Duk
Est1,000 - 1,200 SEK
125
Hampe Halfdan Svanberg 1883-1961 Olja på duk
Est800 - 1,000 SEK
126
Final bid1,300 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
127
Bia Peterson 1916-1997 Blandteknik på duk
Final bid100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
128
Kristina Nilsdotter Akryl på pannå 2013
Final bid3,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
120
Sixten Fager 1920-2010 Färglitografi
Final bid1,000 SEK
Est800 - 1,000 SEK
130
Carl Leo Åman Snidad trätavla
Est800 - 1,000 SEK
131
E Viklund Olja på Pannå
Est800 - 1,000 SEK
129
Okänd Konstnär Olja på Duk
Final bid350 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
132
Axel Nipstad 1901-1953 Olja på pannå
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
133
Birger Ljungquist 1894-1965 Olja på pannå
Est1,500 - 2,000 SEK
135
Kristina Nilsdotter Akvarell på papper 2015
Est1,500 - 2,000 SEK
137
Oidentifierad konstnär Irene Olja på duk
Final bid1,400 SEK
Est800 - 1,000 SEK
138
Lena A Linderholm Färglitografi
Final bid800 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
139
Eric Lundgren 1907-2001 Olja på Pannå
Est800 - 1,000 SEK
140
Lennart Olausson Färgetsning
Final bid100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
141
Wei Stålberg Öhgren Olja på duk
Final bid200 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
142
Final bid100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
143
Anders Fogelin 1933-1982 Akvarell på Papper
Final bid800 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
144
Bill Olson Plantryck
Final bid800 SEK
Est800 - 1,000 SEK
145
Lillan Michelin Färglitografi
Final bid100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
146
Margareta Renberg 1945-2005 Färgserigrafi
Est800 - 1,000 SEK
147
Final bid1,000 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
148
Carl Magnus Lindqvist 1884-1977 Olja på pannå
Final bid400 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
151
Pontus Carle Akvarell på papper
Est800 - 1,000 SEK
152
Carl August Fahlgren 1819-1905 Olja på Pannå
Final bid650 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
153
Bengt Lindström 1925-2008 Akryl på papper
Final bid4,000 SEK
Est12,000 - 15,000 SEK
155
Nils Forsberg 1921-1994 Olja på duk
Final bid400 SEK
Est800 - 1,000 SEK
157
Gustaf Magnusson 1890-1957 Olja på duk
Est800 - 1,000 SEK
159
Olle Gustafsson Blandteknik på pannå
Est1,200 - 1,500 SEK
160
Okänd konstnär Olja på duk 1900-tal
Final bid350 SEK
Est800 - 1,000 SEK