410
Ytterfoder & lockskål Japan 1900-tal
Est1,200 - 1,500 SEK
411
Ytterfoder EAG 1900-tal (2 st)
Est800 - 1,000 SEK
413
Final bid200 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
414
Est1,200 - 1,500 SEK
415
Hjördis Oldfors Upsala Ekeby "Trio" 1900-talets mitt (4 delar)
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
416
Final bid200 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
417
Tekannor Arabia Finland 1950-tal (2 st)
Est800 - 1,000 SEK
418
Est1,200 - 1,500 SEK
419
Stig Lindberg 1916-1982 Skål Fajans Gustavsberg 1900-tal
Final bid150 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
420
Stig Lindberg 1916-1982 Fat "Reptil" Gustavsberg 1900-tal
Final bid150 SEK
Est800 - 1,000 SEK
421
Matservis "Fish" Johnson Bros 1900-tal (20 delar)
Final bid600 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
422
Hans Hedberg 1917-2007 Skulptur "Ägg" 1900-tal
Final bid4,800 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
412
Final bid12,500 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
423
Hans Hedberg 1917-2007 Vas 1900-tal
Final bid3,800 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
424
Lisa Larson 1931-2024 Figuriner Stengods "Tomtar" 1900-tal (2 st)
Final bid1,100 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
426
Lisa Larson 1931-2024 Väggrelief "Venedig" 1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
427
Lisa Larson 1931-2024 Figurin "Emma" 1900-tal
Final bid3,200 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
425
Hans Hedberg 1917-2007 Vas / Karaff 1900-tal
Final bid3,600 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
428
Lisa Larson 1931-2024 Figurin "Tiger" Gustavsberg 1900-tal
Final bid2,600 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
429
Lladro Gres Figurin "Eskimå" Spanien 1900-tal
Final bid400 SEK
Est800 - 1,000 SEK
430
Est800 - 1,000 SEK
431
Åke Holm Vas Höganäs 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
432
Karl Steiner Figuriner porslin Wallendorf Tyskland 1900-tal (2 st)
Final bid900 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
433
Christian Thomsen figuriner Royal Copenhagen 1900-tal (2 st)
Final bid100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
434
Stig Lindberg Skål Unik Stengods 1900-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
435
Figurin Goebel Hahn "Wedding day" 1900-tal
Final bid100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
436
Rosenthal Skulptur Efter Lore Friedrich-Gronau 1900-tal
Final bid150 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
437
Stig Lindberg Vas "Grazia" 1900-tal
Est800 - 1,000 SEK
438
Kaffekoppar 1960-tal (8 st)
Est800 - 1,000 SEK
439
Hänkelvaser Art Nouveau Majolika 1900-talets början
Est1,200 - 1,500 SEK
440
Kaffeservis NK Karlskrona Porslin 1940/50-tal (18 st)
Est1,200 - 1,500 SEK
441
Lockurna Tyskland 1800/1900-tal
Est1,000 - 1,200 SEK
444
Helmer Ringström Kaffefat "Daisy Sphinks" 1960-tal (6 st)
Final bid100 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
442
Kaffeservis "Palma Röd" Rörstrand 1950-tal (10 st)
Final bid150 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
445
Figurin porslin Bassano Italien 1900-tal
Est800 - 1,000 SEK
446
Lladro Figurin Stengods Spanien 1900-tal
Final bid100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
448
Kanna Majolika sent 1800-tal
Est800 - 1,000 SEK
449
Väggrelief Gustavsberg Keramik 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est800 - 1,000 SEK
450
Porslinsfiguriner Bing & Grøndahl 1900-tal (2 st)
Final bid100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
451
Bertil Lundgren Skål Keramik Rörstarnd 1970-tal
Est800 - 1,000 SEK
452
Isak Isaksson Vas stengods unik 1900-tal
Final bid1,800 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
453
Final bid350 SEK
Est800 - 1,000 SEK
454
Final bid800 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
455
Peter Ipsen Enke Vas Keramik 1900-tal
Est800 - 1,000 SEK
456
Lladro Nao Figuriner Porslin Spanien 1980-tal (2 st)
Est800 - 1,000 SEK
457
Hundar Keramik 1900-tal (3 st)
Final bid100 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
458
Vaser Kähler "Primavera" 1900-tal (4 st)
Final bid200 SEK
Est800 - 1,000 SEK
447
Stig Lindberg Vas Unik Studio Stengods 1900-tal
Final bid4,600 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK