93
Barbro Poggats Blandteknik på papper 1900-tal
Final bid1,200 SEK
Est800 - 1,000 SEK
104
Bror Jonson 1923-2005 Olja på duk
Final bid450 SEK
Est800 - 1,000 SEK
105
Maj Fager Akvarell på papper
Est800 - 1,000 SEK
106
Sture Meijer 1931-2023 Färglitografi
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
108
Nils Forsberg 1921-1994 Olja på duk
Est800 - 1,000 SEK
109
E Viklund Olja på Pannå
Final bid250 SEK
Est800 - 1,000 SEK
110
Eve Bruno Johansson 1903-1957 Olja på pannå
Est800 - 1,000 SEK
111
Carl Gustaf Ramberg 1865-1916 Olja på Duk
Est1,000 - 1,200 SEK
112
Lotta Backman Färglitografi
Est800 - 1,000 SEK
114
Patricia Beatty Blandteknik på Papper
Est800 - 1,000 SEK
113
Albert Engström 1869-1940 Etsning
Final bid650 SEK
Est800 - 1,000 SEK
116
Hjalmar Kröger Olja på pannå
Est800 - 1,000 SEK
117
Bengt Lindström 1925-2008 Färglitografi
Final bid300 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
118
Herman Norgren Gouache på papper
Final bid400 SEK
Est800 - 1,000 SEK
119
Oidentifierad konstnär Olja på papper
Final bid400 SEK
Est800 - 1,000 SEK
120
Hag Hans Engstedt Färglitografi
Final bid400 SEK
Est800 - 1,000 SEK
121
Est800 - 1,000 SEK
122
Sixten Fager 1920-2010 Olja på duk
Final bid10,000 SEK
Est15,000 - 20,000 SEK
123
Rabbe Enckell 1903-1974 Etsning
Final bid800 SEK
Est800 - 1,000 SEK
124
Est800 - 1,000 SEK
125
Kristina Nilsdotter Blandteknik på papper 2010
Est3,000 - 4,000 SEK
126
Est1,500 - 2,000 SEK
127
Oidentifierad konstnär Olja på duk
Est800 - 1,000 SEK
128
Einar Hagnestad 1912-2001 Akryl på duk
Est800 - 1,000 SEK
107
Final bid2,000 SEK
Est800 - 1,000 SEK
129
Lars Matson 1933-1994 Olja på pannå
Final bid200 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
131
Håkan Berg Färgetsning
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
132
Final bid150 SEK
Est800 - 1,000 SEK
130
Thomas Christenson Olja på duk
Final bid3,000 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
133
Lars Norrman 1915-1979 Olja på pannå
Final bid1,000 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
134
Ben Thompson Blandteknik på pannå
Final bid600 SEK
Est800 - 1,000 SEK
135
Ann Makander Färglitografi
Final bid350 SEK
Est800 - 1,000 SEK
136
Fritz Jakobsson Olja på duk 1980
Final bid8,000 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
138
Beck & Jung Grafik
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
139
Bengt-Göran Karlsson Olja på duk
Est800 - 1,000 SEK
140
Francisco de Zurbarán 1598-1664 Olja på duk (Efter)
Est3,000 - 4,000 SEK
141
Inger Ståbi Olja på duk
Final bid150 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
142
Örjan Östlund Olja på duk
Est800 - 1,000 SEK
143
Ola Billgren 1940-2001 Färglitografi
Final bid950 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
144
Martin Ålund Färglitografi
Final bid300 SEK
Est800 - 1,000 SEK
147
Marianne Lundin Blandteknik på pannå 1970-tal
Est800 - 1,000 SEK
149
Helmtrud Nyström 1939-2021 Färgetsning
Final bid300 SEK
Est800 - 1,000 SEK
150
Jean Ragnar 1924-2014 Olja på pannå
Final bid100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
151
Final bid100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
152
Peter Dahl 1934-2019 Färglitografi
Est1,500 - 2,000 SEK
153
Ingvar Hällgren 1917-1980 Olja på duk
Final bid300 SEK
Est800 - 1,000 SEK
154
Thure Sundell 1864-1924 Olja på duk
Est5,000 - 6,000 SEK
156
Bengt Lindström 1925-2008 Carborundumetsning
Final bid350 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK