161
Peter Dahl 1934-2019 Färglitografi
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
162
Bill Olson Blandteknik på papper
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
164
Hag Hans Engstedt Färglitografi
Slutpris150 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
165
Okänd konstnär Olja på duk 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
166
Sixten Fager 1920-2010 Akvarell på papper
Slutpris300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
167
Oidentifierad konstnär Olja på pannå
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
168
Okänd Konstnär Olja på duk
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
169
Axel Nipstad 1901-1953 Olja på pannå
Slutpris650 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
170
Bengt Lindström 1925-2008 Akryl på papper
Slutpris5 000 SEK
Värdering20 000 - 25 000 SEK
173
Lars A Persson Akvarell på papper
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
172
Peter Borotinskij Olja på duk
Slutpris4 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
176
Lars Pirak 1932-2008 Färglitografi
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
171
Sixten Fager 1920-2010 Olja på duk
Slutpris21 000 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
178
Bengt Lindström 1925-2008 Carborundumetsning
Slutpris100 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
179
Lars Boëthius 1903-1968 Olja på pannå
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
181
Peter Borotinskij Färglitografi
Slutpris800 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
182
Bror Jonson 1923-2005 Olja på duk
Slutpris650 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
180
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
183
Clara Salander Färglitografi
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
175
Leif Graneheim Akryl på Duk
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
184
Peter Borotinskij Olja på duk
Slutpris2 800 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
185
Herman Norgren Gouache på papper
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
174
Sven Olof Ivarsson 1936-2007 Tusch på papper
Slutpris1 700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
177
Lennart Jirlow 1936-2020 Färglitografi
Slutpris4 200 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
187
Marianne Sandqvist Akvarell på papper
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
188
Utagawa Kunisada I (Toyokuni III) 1786-1864 Träsnitt Japan
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
190
Fred Lundgren 1947-2022 Olja på Duk
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
191
Slutpris200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
189
Bengt Lindström 1925-2008 Blyertsteckning
Slutpris1 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
192
Berta Hansson 1910-1994 Kolteckning på papper
Slutpris800 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
193
Slutpris250 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
194
Carlo Maratta 1625 -1713 Olja på Duk (Efter)
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
186
Kurt Wollinger Olja på Duk
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
196
Slutpris150 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
197
Utagawa Kunisada I (Toyokuni III) 1786-1864 Träsnitt
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
195
Mats Hådell Norrskär Färglitografi
Slutpris350 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
198
Utagawa Kuniyoshi 1798-1861 Träsnitt Japan
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
199
Bengt Lindström 1925-2008 Etsning med akvatint
Slutpris850 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
200
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
202
Utagawa Toyokuni 1769-1825 Träsnitt Japan
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
201
Bengt Lindström 1925-2008 Färglitografi
Slutpris350 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
614
Beda Rönnberg 1913-1998 Olja på pannå
Slutpris3 600 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
150
Klas Engman 1905-1977 Olja på duk
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
91
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
134
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
26
Carl Enoch Ringnér 1870-1967 Olja på duk
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
156
Hildur Hedberg Johansson 1902-1994 Olja på pannå
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
154
Olle Gustafsson Blandteknik på Duk
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK