Webauktion 29:e Februari 2024
Kortast tid kvar
156
Bengt Lindström 1925-2008 Akryl på Papper
Startbud100 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
157
Lena A Linderholm Färglitografi
Slutpris200 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
158
Gustaf Magnusson 1890-1957 Olja på duk
Slutpris200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
159
Carl August Fahlgren 1819-1905 Olja på Pannå
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
160
Lennart Olausson Färgetsning
Slutpris300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
162
Slutpris200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
163
Einar Kohlmann 1888-1968 olja på duk
Startbud100 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
161
Olof Hermelin 1827-1913 Olja på pannå
Startbud100 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
165
Philippe Marie René Picard 1915-1997 Olja på duk
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
166
Okänd konstnär Olja på duk 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
167
Sixten Fager 1920-2010 Färglitografi
Slutpris300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
168
Lillan Michelin Färglitografi
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
169
Thure Sundell 1864-1924 Olja på duk
Slutpris200 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
170
Bill Olson Plantryck
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
171
Pontus Carle Akvarell på papper
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
172
Lars Rylander Serigrafi
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
174
Sixten Fager 1920-2010 Blandteknik på papper
Startbud100 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
173
Sohan Qadri 1932-2011 Färgetsning
Startbud100 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
175
Anders Fogelin 1933-1982 Akvarell på Papper
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
176
Sixten Fager 1920-2010 Gouache på papper
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
177
Okänd Konstnär Gouache på Papper 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
178
Okänd Konstnär Glasmålningar (2 st)
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
179
Axel Hennix 1905-1988 Akvarell på papper
Startbud100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
180
Arvid Andersson 1934-2002 Olja på duk
Startbud100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
181
Hag Hans Engstedt Färglitografi
Slutpris400 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
182
Louis Zelig 1922-1993 Olja på Duk
Startbud100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
183
Väinö Oskari Juntura Olja på Duk
Startbud100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
184
Slutpris350 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
185
Sixten Fager 1920-2010 Akvarell på papper
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
186
Peter Dahl 1934-2019 Färglitografi
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
187
Slutpris250 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
189
Carl Johansson 1863-1944 Blyerts på Papper
Startbud100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
188
Bill Olson Blandteknik på papper
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
191
Nils Forsberg 1921-1994 Olja på duk
Slutpris100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
192
Fotografier Umeå Köpmannaförening 100 år 1984 (6 st)
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
193
Fritz Jakobsson Blandteknik på pannå
Slutpris200 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
194
Wei Stålberg Öhgren Olja på duk
Slutpris250 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
195
Margareta Renberg 1945-2005 Färgserigrafi
Slutpris100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
196
Torsten Renqvist 1924-2007 Etsning
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
197
Åke Pettersson-Nåw 1925-2004 Tuschteckning
Startbud100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
199
Helge Holmlund 1911-1989 Akvarell på papper
Slutpris350 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
198
Tora Ceder Akvarell
Slutpris750 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
201
Hildur Halleborg Nordwall 1894-1984 Olja på pannå
Slutpris350 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
202
Clara Salander Akvarell på papper
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
203
Einar Wallquist 1896-1985 Blyerts på papper (2 st)
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
204
V.Vegt Olja på duk
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
200
Einar Wallquist 1896-1985 Akvarell på papper
Slutpris1 400 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
205
Clara Salander Färglitografi
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK