Webauktion 29:e Februari 2024
Kortast tid kvar
258
Ljusstakar Gusum Mässing 1900-tal (2 st)
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
259
Slutpris850 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
260
Bordslampa "Modell 3014" 1940-tal
Startbud100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
261
Fotogenlampa Elektrifierad 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
257
Monica Backström "Svamp" Glas Lampa 1900-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
262
Bordslampa "Globus" Bergboms 1970-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
264
Ljuskrona barockstil 1900-talets första hälft
Slutpris1 500 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
265
Golvlampa "Taller Uno Kay P" 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
266
Vägglampa "Megafono" Luci Srl Italien samtida
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
268
Karlshamn Mitab Ljusstake Mässing 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
269
SlutprisInga bud
Värdering5 000 - 6 000 SEK
267
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
270
Svend Aage Holm Sørensen Vägglampa Danmark 1970-tal
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
271
Gino Vistosi Taklampa Glas Murano Italien 1900-tal
Slutpris150 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
272
Taklampa "Dale Tiffany" USA 1980-tal
Slutpris550 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
273
Monchichi Japan 1970-tal (3 st)
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
274
Nikonos-V med objektiv och tillbehör 1983
Slutpris1 500 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK
275
Rollei Magic Prontormat-S Franke & Heidecke 1960-tal
Slutpris100 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
276
Miniatyrkamera Konan-16 Automat 1950-tal
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
277
Canon E-P Rangefinder Kamera Japan 1950-tal
Slutpris1 900 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
278
Kiev 60 Kamera med objektiv Ukraina 1980/1990-tal
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
280
Ulf Forsberg Fotografi
Slutpris150 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
282
Voigtländer & John Objektiv Österrike 1862
Slutpris500 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
283
Beatles Hologramtavla "Abbey Road" 1970-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
284
Pietro Santi Bartoli "Colonna Traiana" Giovanni Giacomo de Rossi Rom 1600/1700-tal
Startbud100 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
285
Samling böcker "Lappland", "De åtta årstidernas folk" & "Mitt Lappland" 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
286
The Bridge Axelväska Läder 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
287
Baron Portfölj Läder 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
288
Handväskor Tete d'or & The Bridge 1900-tal (2 st)
Startbud100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
289
Herrjacka Huc Of Sweden 1965
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
290
Polateljén Jokkmokk Jacka och Mössa Renskinn (2 delar)
Startbud100 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
291
Ingegerd Silow Matta 200X140 Röllakan 1900-tal
Slutpris750 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
292
Ullmatta 170x117 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
293
Orientmatta 200x130 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
294
Orientalisk Matta Täbriz 196X136 1900-tal
Slutpris3 800 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
295
Orientmatta "Ghom" Silke 163X105 1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
297
Kasthall Matta "String" 240X170 1900/2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
296
Orientmatta "Nain" 292X200 1900-tal
Slutpris5 200 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
298
Matta "Kelim" 193x185 1900-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
299
Orientmatta "Sarouk-Mir" 372x274 1900-tal
Slutpris3 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
301
Emma Wiberg Servetter och Dukar 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
302
Bonader Textil 1900-tal (2 st)
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
300
Eva Jobs Tyg "Paradisträd" Jobs Handtryck 128X227 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
304
Runo Lette Johansson Figurin Gips 1900-tal
Slutpris150 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
303
Broderade bonader Textil 1900-tal (2 st)
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
305
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
306
Andréas Wargenbrant Bronsskulptur 2000-tal
Slutpris5 000 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
307
Slutpris10 000 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK