Webauktion 29:e Februari 2024

Webauktion 29:e Februari 2024
Avslutad
Ljusstakar Gusum Mässing 1900-tal (2 st)
258
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
259
Slutpris850 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Bordslampa "Modell 3014" 1940-tal
260
Startbud100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Fotogenlampa Elektrifierad 1900-tal
261
Slutpris250 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Monica Backström "Svamp" Glas Lampa 1900-tal
257
Slutpris1 400 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Bordslampa "Globus" Bergboms 1970-tal
262
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Ljuskrona barockstil 1900-talets första hälft
264
Slutpris1 500 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
Golvlampa "Taller Uno Kay P" 1900-tal
265
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Vägglampa "Megafono" Luci Srl Italien samtida
266
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Karlshamn Mitab Ljusstake Mässing 1900-tal
268
Startbud100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
269
SlutprisInga bud
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
267
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Svend Aage Holm Sørensen Vägglampa Danmark 1970-tal
270
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Gino Vistosi Taklampa Glas Murano Italien 1900-tal
271
Slutpris150 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Taklampa "Dale Tiffany" USA 1980-tal
272
Slutpris550 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Monchichi Japan 1970-tal (3 st)
273
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Nikonos-V med objektiv och tillbehör 1983
274
Slutpris1 500 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK
Avslutad
Rollei Magic Prontormat-S Franke & Heidecke 1960-tal
275
Slutpris100 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Miniatyrkamera Konan-16 Automat 1950-tal
276
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Canon E-P Rangefinder Kamera Japan 1950-tal
277
Slutpris1 900 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Kiev 60 Kamera med objektiv Ukraina 1980/1990-tal
278
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Ulf Forsberg Fotografi
280
Ulf Forsberg Fotografi
Slutpris150 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Voigtländer & John Objektiv Österrike 1862
282
Slutpris500 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Avslutad
Beatles Hologramtavla "Abbey Road" 1970-tal
283
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Pietro Santi Bartoli "Colonna Traiana" Giovanni Giacomo de Rossi Rom 1600/1700-tal
284
Startbud100 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
Samling böcker "Lappland", "De åtta årstidernas folk" & "Mitt Lappland" 1900-tal
285
Startbud100 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
The Bridge Axelväska Läder 1900-tal
286
Slutpris200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Baron Portfölj Läder 1900-tal
287
Baron Portfölj Läder 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Handväskor Tete d'or & The Bridge 1900-tal (2 st)
288
Startbud100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Herrjacka Huc Of Sweden 1965
289
Herrjacka Huc Of Sweden 1965
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Polateljén Jokkmokk Jacka och Mössa Renskinn (2 delar)
290
Startbud100 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Ingegerd Silow Matta 200X140 Röllakan 1900-tal
291
Slutpris750 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
Ullmatta 170x117 1900-tal
292
Ullmatta 170x117 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Orientmatta 200x130 1900-tal
293
Orientmatta 200x130 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Orientalisk Matta Täbriz 196X136 1900-tal
294
Slutpris3 800 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
Orientmatta "Ghom" Silke 163X105 1900-tal
295
Slutpris900 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Kasthall Matta "String" 240X170 1900/2000-tal
297
Slutpris250 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Orientmatta "Nain" 292X200 1900-tal
296
Slutpris5 200 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
Matta "Kelim" 193x185 1900-tal
298
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Orientmatta "Sarouk-Mir" 372x274 1900-tal
299
Slutpris3 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Avslutad
Emma Wiberg Servetter och Dukar 1900-tal
301
Slutpris200 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Bonader Textil 1900-tal (2 st)
302
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Eva Jobs Tyg "Paradisträd" Jobs Handtryck 128X227 1900-tal
300
Startbud100 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
Runo Lette Johansson Figurin Gips 1900-tal
304
Slutpris150 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Broderade bonader Textil 1900-tal (2 st)
303
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
305
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Andréas Wargenbrant Bronsskulptur 2000-tal
306
Slutpris5 000 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
Avslutad
307
Slutpris10 000 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK