Webauktion 29:e Februari 2024
Kortast tid kvar
54
Erik Abrahamsson 1871-1907 Olja på duk
Startbud100 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
55
Fritz Holmer 1906-1967 Olja på Duk
Startbud100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
56
Anne Vilsbøll Färglitografi
Startbud100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
57
Linnea Jonsson 1910-1999 Olja på Duk
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
58
Anna Cervin 1878-1972 Olja på Duk
Startbud100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
59
Sidney Yates Johnson (1890-1926) Olja på Duk
Startbud100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
60
Anders Guttormsen Wigdahl 1830-1914 Olja på Duk
Startbud100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
61
Rolf Trolle 1883-1972 Olja på Duk
Startbud100 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
63
Örjan Wikström Gouache på papper
Slutpris100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
62
Per Julius Färglitografi
Slutpris550 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
64
Einar Wallquist 1896-1985 Akvarell på papper
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
65
Curt Sjöberg 1911-1987 Olja på Duk
Startbud100 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
67
Leif Graneheim Akryl på Duk
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
66
G.S Blandteknik på Duk
Slutpris300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
68
Leif Graneheim Akryl på Duk
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
69
Birger Ljungquist 1894-1965 Olja på pannå
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
70
Maj Doris Rimpi Blandteknik på Duk
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
71
Hampe Halfdan Svanberg 1883-1961 Olja på duk
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
73
Olle Ericsson 1921-2005 olja på duk
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
74
Bia Peterson 1916-1997 Blandteknik på duk
Slutpris400 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
75
Fritz Jakobsson Blandteknik på pannå
Slutpris400 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
76
Okänd Konstnär Olja på Duk
Slutpris450 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
77
Slutpris250 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
78
Sixten Fager 1920-2010 Färglitografi
Slutpris300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
79
Carl Leo Åman Snidad trätavla
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
81
Mario Duzel Olja på duk
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
82
Pelle Åberg 1909-1964 Blandteknik på papper
Slutpris500 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
83
Ivan Bergdahl 1929-2021 Akvarell på papper
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
84
Okänd konstnär Olja på duk
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
85
Oidentifierad konstnär Olja på duk 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
86
Åman Olja på pannå
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
87
Måns Heidvall Akvarell på Papper
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
88
Okänd Konstnär Olja på Duk
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
89
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
91
Karin Olsson 1928-2006 Olja på Duk
Slutpris7 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
93
Pierre Olofsson 1921-1996 Färgserigrafi
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
92
Joan Miró 1893‑1983 Färglitografi
Slutpris16 500 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
94
Aly Ben Salem 1910-2001 Blandteknik på glas
Slutpris2 200 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
95
Sture Meijer 1931-2023 Akvarell på papper
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
96
Fredrik Kassman 1930-1986 Emaljmålning
Slutpris550 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
90
Sven-Olof Ivarsson 1936-2007 Olja på duk
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
98
Jan Naliwajko Färglitografi
Slutpris350 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
99
Sixten Fager 1920-2010 Olja på duk
Slutpris300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
100
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
97
Vera Schülz Akvarell på Papper
Slutpris3 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
101
Linnea Jonsson 1910-1999 Olja på Pannå
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
102
Hans-Erik Eriksson (1921-1997) Olja på Duk
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
103
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK