Webauktion 29:e Februari 2024

Webauktion 29:e Februari 2024
Avslutad
Torfrid Olsson 1913-2003 Tusch på papper
206
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Greta Wennberg Pastell på papper
207
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Okänd Konstnär Olja på Pannå
208
Okänd Konstnär Olja på Pannå
Startbud100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Köksutrustning "Krögarhuset" 1900-tal (12 delar)
209
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Väggtelefon L.M Ericsson 1900-tal
210
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Brevpress / Skrivbordsställ Brons 1800/1900-tal
211
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Krus Keramik 1800/1900-tal
212
Krus Keramik 1800/1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Ljusstakar Skultuna No 80 1900-tal (3 st)
213
Slutpris400 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Dörrkläppar i mässing 1900-tal (2 st)
214
Slutpris350 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Barometer C.O. Bogren Östersund 1800/1900-tal
215
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Vägglampetter 1900-tal (2 st)
216
Vägglampetter 1900-tal (2 st)
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Ljusstakar & skål Fattigmanssilver 1800-tal
217
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Handvåg "Besman" 1800-tal (3 st)
218
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Barncykel 1800-tal
219
Barncykel 1800-tal
Slutpris350 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Ludwig Jul. Heymann Jordglob c. 1900
220
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
Assar Söderman Tennskål Tennsmedjan i Nordingrå 1966
221
Startbud100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
222
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Kandelaber, väggljusstakar & gardinhållare 1900-tal (5 delar)
223
Startbud100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Skrivställ & ljusstakar 1900-tal (4 delar)
224
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
225
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Skeppskompass Mässing/Koppar 1900-tal
227
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
Resekoffert 1900-talets början
228
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Spegel och Spegellampetter Tenn 1920-tal (3 delar)
230
Slutpris550 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Skrin Allmoge 1700-tal
229
Skrin Allmoge 1700-tal
Slutpris3 800 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Handspegel Art Deco 1900-tal
231
Handspegel Art Deco 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
FMV Låda med Stormlyktor Primus 1200 M 1900-tal
233
Slutpris4 000 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
Avslutad
Spegellampetter art deco 1930 (2 st)
232
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Wakizashi Svärd Kunihiro Japan 1600-tal
234
Slutpris12 000 SEK
Värdering12 000 - 15 000 SEK
Avslutad
Luftgevär Excellent Match 1900-tal
235
Slutpris3 600 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Per Sundstedt Taklampa "Hinken" 1970-tal
236
Slutpris150 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Vägglampor Boréns Mässing 1900-tal (2 st)
237
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Axel Annell Taklampa 1950/60-tal (tillskriven)
239
Slutpris400 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
240
Slutpris2 200 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
238
Slutpris2 600 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
241
Slutpris250 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
Taklampa Tiffanystil 1900-tal
242
Taklampa Tiffanystil 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Golvlampa art deco 1930/40-tal
244
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Skrivbordslampa art nouveau 1900-tal
245
Slutpris150 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Lykta i plåt & glas 1900-tal
247
Lykta i plåt & glas 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Takarmatur "Sputnik" Milano 1960-tal
248
Slutpris2 800 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
Anders Pehrson Golvlampa "Bumling" Ateljé Lyktan 1970-tal
249
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Golvlampa trä & mässing 1940-tal
250
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Bordslampa Mässing 1950-tal
251
Bordslampa Mässing 1950-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Golvlampa Reijmyre Armaturfabrik 1900-tal
252
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Fotogenlampa mässing & glas 1900-tal
253
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Golvlampa & ljuslykta i plåt 1900-tal
255
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Kandelaber barockstil 1900-tal
256
Slutpris150 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Olle Andersson Taklampa "Mullelampan" 1960/70-tal
254
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK