Webauktion 29:e Februari 2024

Webauktion 29:e Februari 2024
Avslutad
Handväska Sameslöjd 1900-tal
460
Handväska Sameslöjd 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Resande folket / resande arbete Kniv 1900-tal (Tillskriven)
458
Resande folket / resande arbete Kniv 1900-tal (Tillskriven)
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
Martin Stenström Träskulptur 1900-tal
461
Martin Stenström Träskulptur 1900-tal
Slutpris650 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Svante Larsson Halvhornskniv 1900-tal
462
Svante Larsson Halvhornskniv 1900-tal
Slutpris4 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Avslutad
Gehäng Sameslöjd 1900-tal
463
Gehäng Sameslöjd 1900-tal
Slutpris9 000 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
Avslutad
Jaktryggsäck Garvat Läder 1900-tal
464
Jaktryggsäck Garvat Läder 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Halvhornskniv Sameslöjd 1900-tal
465
Halvhornskniv Sameslöjd 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Halvhornskniv "NRI" Sameslöjd 1900-tal
466
Halvhornskniv "NRI" Sameslöjd 1900-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Träskulptur Sameslöjd 1900-tal
469
Träskulptur Sameslöjd 1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Nils Lennart Westin Stolsryggsäck Kalvskinn 1900-tal
468
Nils Lennart Westin Stolsryggsäck Kalvskinn 1900-tal
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
Terrin Kina Qianlong 1700-tal
470
Terrin Kina Qianlong 1700-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Samling Porslin Kina 1800-tal (3st)
471
Samling Porslin Kina 1800-tal (3st)
Slutpris3 400 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Fat Kina Qing 1800-tal
472
Fat Kina Qing 1800-tal
Slutpris950 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Urna / Vas Kina Republik 1900-tal
473
Urna / Vas Kina Republik 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Kinesisk Vas Tongzhi Qing 1800-tal
474
Kinesisk Vas Tongzhi Qing 1800-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Kinesisk Lockurna Republiken Kina (1912–1949)
475
Kinesisk Lockurna Republiken Kina (1912–1949)
Slutpris700 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Longines Damur 18K Guld 1900-tal
476
Longines Damur 18K Guld 1900-tal
Slutpris8 400 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
Avslutad
Auguste Moreau Mantelklocka "Allegori för rikedom"  Frankrike 1800-talets slut
478
Auguste Moreau Mantelklocka "Allegori för rikedom" Frankrike 1800-talets slut
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
Hamilton Fickur 14K Guld 1943
479
Hamilton Fickur 14K Guld 1943
Slutpris7 000 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
Avslutad
Baume & Mercier Armbandsur "Clifton" Dual Time Automatic 2000-tal
480
Baume & Mercier Armbandsur "Clifton" Dual Time Automatic 2000-tal
Slutpris12 000 SEK
Värdering15 000 - 20 000 SEK
Avslutad
Omega Seamaster Damur 1900-tal
481
Omega Seamaster Damur 1900-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Omega Seamaster De Ville Armbandsur 1970-tal
477
Omega Seamaster De Ville Armbandsur 1970-tal
Slutpris5 000 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
Breitling Callisto Chronograph Armbandsur 1900-tal
482
Breitling Callisto Chronograph Armbandsur 1900-tal
Slutpris6 000 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
Avslutad
Eterna-Matic Armbandsur 14K Guld 1900-tal
483
Eterna-Matic Armbandsur 14K Guld 1900-tal
Slutpris2 800 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
Ciny Prestige Damur 18K Guld med briljanter 1900-tal
484
Ciny Prestige Damur 18K Guld med briljanter 1900-tal
Slutpris18 000 SEK
Värdering25 000 - 30 000 SEK
Avslutad
Kaffeskedar Silver 1900-tal (12 st)
485
Kaffeskedar Silver 1900-tal (12 st)
Slutpris650 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Samling Silverbestick "Samesilver" COP 1900-tal (15st)
486
Samling Silverbestick "Samesilver" COP 1900-tal (15st)
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Samling Bestick "Samesilver" 1900-tal (12st)
487
Samling Bestick "Samesilver" 1900-tal (12st)
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Sven-Arne Gillgren Silverpokal 1971
488
Sven-Arne Gillgren Silverpokal 1971
Startbud100 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Samling "Svensk rund" Silverbestick 1900-tal (24 st)
489
Samling "Svensk rund" Silverbestick 1900-tal (24 st)
Slutpris6 000 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
CG Hallberg Silver och Emalj vas 1906
490
CG Hallberg Silver och Emalj vas 1906
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Samling silverbestick "Olga" GAB 1900-tal (36st)
491
Samling silverbestick "Olga" GAB 1900-tal (36st)
Slutpris6 400 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Avslutad
Smycken Silver 1961 (4 st.)
492
Smycken Silver 1961 (4 st.)
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Ring 18K Guld Safir och Rosenslipade Diamanter 1930
494
Ring 18K Guld Safir och Rosenslipade Diamanter 1930
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Samling silver 1900-tal (4 delar)
495
Samling silver 1900-tal (4 delar)
Slutpris5 800 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Brosch Hjärta 18/14K Guld med Gammalslipade diamanter 1900-tal
493
Brosch Hjärta 18/14K Guld med Gammalslipade diamanter 1900-tal
Slutpris9 400 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
Avslutad
Gustaf Dahlgren Skål Silver 1864
496
Gustaf Dahlgren Skål Silver 1864
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Bismarcklänk / Armband 18K Guld 1900-tal
497
Bismarcklänk / Armband 18K Guld 1900-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Serveringsfat & tallrikar nysilver 1900-tal (14 delar)
498
Serveringsfat & tallrikar nysilver 1900-tal (14 delar)
Startbud100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Tore Davidsson Tårtspade Silver 1995
500
Tore Davidsson Tårtspade Silver 1995
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Tore Davidsson Soppslev Silver 1995
501
Tore Davidsson Soppslev Silver 1995
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Gottlieb Petschler Moccakanna Silver 1831
503
Gottlieb Petschler Moccakanna Silver 1831
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
Halsband Doserad Bismarcklänk 18K Guld 1900-tal
504
Halsband Doserad Bismarcklänk 18K Guld 1900-tal
Slutpris6 000 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
Klackring 18K Guld med bergskristall 1900-tal
505
Klackring 18K Guld med bergskristall 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Samling Berlocker 18K Guld 1900-tal (9 st)
506
Samling Berlocker 18K Guld 1900-tal (9 st)
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Brosch Guld 18K 1958
507
Brosch Guld 18K 1958
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Ring 18K Guld med briljantslipad diamant 1981
509
Ring 18K Guld med briljantslipad diamant 1981
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Ringar 18K Guld och Diamanter 1900-tal (2 st)
508
Ringar 18K Guld och Diamanter 1900-tal (2 st)
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK

Öppettider

Måndag: Stängt

Tisdag: 10:00-19:00

Onsdag: Stängt

Torsdag: 10:00-17:00

Fredag: 10:00-17:00

Lördag: 12:00-15:00

Söndag: Stängt

Norrlands Auktionsverk AB

Formvägen 3

90621 Umeå

Org-nr: 556902-4549

Tel: 090-122211

info@norrlandsauktionsverk.se

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.