Webauktion 29:e Februari 2024
Kortast tid kvar
460
Handväska Sameslöjd 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
458
Resande folket / resande arbete Kniv 1900-tal (Tillskriven)
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
461
Martin Stenström Träskulptur 1900-tal
Slutpris650 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
462
Svante Larsson Halvhornskniv 1900-tal
Slutpris4 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
463
Gehäng Sameslöjd 1900-tal
Slutpris9 000 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
464
Jaktryggsäck Garvat Läder 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
465
Halvhornskniv Sameslöjd 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
466
Halvhornskniv "NRI" Sameslöjd 1900-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
469
Träskulptur Sameslöjd 1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
468
Nils Lennart Westin Stolsryggsäck Kalvskinn 1900-tal
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
470
Terrin Kina Qianlong 1700-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
471
Samling Porslin Kina 1800-tal (3st)
Slutpris3 400 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
472
Fat Kina Qing 1800-tal
Slutpris950 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
473
Urna / Vas Kina Republik 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
474
Kinesisk Vas Tongzhi Qing 1800-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
475
Kinesisk Lockurna Republiken Kina (1912–1949)
Slutpris700 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
476
Longines Damur 18K Guld 1900-tal
Slutpris8 400 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
478
Auguste Moreau Mantelklocka "Allegori för rikedom" Frankrike 1800-talets slut
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
479
Hamilton Fickur 14K Guld 1943
Slutpris7 000 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
480
Baume & Mercier Armbandsur "Clifton" Dual Time Automatic 2000-tal
Slutpris12 000 SEK
Värdering15 000 - 20 000 SEK
481
Omega Seamaster Damur 1900-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
477
Omega Seamaster De Ville Armbandsur 1970-tal
Slutpris5 000 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
482
Breitling Callisto Chronograph Armbandsur 1900-tal
Slutpris6 000 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
483
Eterna-Matic Armbandsur 14K Guld 1900-tal
Slutpris2 800 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
484
Ciny Prestige Damur 18K Guld med briljanter 1900-tal
Slutpris18 000 SEK
Värdering25 000 - 30 000 SEK
485
Kaffeskedar Silver 1900-tal (12 st)
Slutpris650 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
486
Samling Silverbestick "Samesilver" COP 1900-tal (15st)
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
487
Samling Bestick "Samesilver" 1900-tal (12st)
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
488
Sven-Arne Gillgren Silverpokal 1971
Startbud100 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
489
Samling "Svensk rund" Silverbestick 1900-tal (24 st)
Slutpris6 000 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
490
CG Hallberg Silver och Emalj vas 1906
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
491
Samling silverbestick "Olga" GAB 1900-tal (36st)
Slutpris6 400 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
492
Smycken Silver 1961 (4 st.)
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
494
Ring 18K Guld Safir och Rosenslipade Diamanter 1930
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
495
Samling silver 1900-tal (4 delar)
Slutpris5 800 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
493
Brosch Hjärta 18/14K Guld med Gammalslipade diamanter 1900-tal
Slutpris9 400 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
496
Gustaf Dahlgren Skål Silver 1864
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
497
Bismarcklänk / Armband 18K Guld 1900-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
498
Serveringsfat & tallrikar nysilver 1900-tal (14 delar)
Startbud100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
500
Tore Davidsson Tårtspade Silver 1995
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
501
Tore Davidsson Soppslev Silver 1995
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
503
Gottlieb Petschler Moccakanna Silver 1831
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
504
Halsband Doserad Bismarcklänk 18K Guld 1900-tal
Slutpris6 000 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
505
Klackring 18K Guld med bergskristall 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
506
Samling Berlocker 18K Guld 1900-tal (9 st)
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
507
Brosch Guld 18K 1958
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
509
Ring 18K Guld med briljantslipad diamant 1981
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
508
Ringar 18K Guld och Diamanter 1900-tal (2 st)
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Öppettider
Måndag: Stängt
Tisdag: 10:00-19:00
Onsdag: Stängt
Torsdag: 10:00-17:00
Fredag: 10:00-17:00
Lördag: 12:00-15:00
Söndag: Stängt
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.