56
Charles Roka 1912-1999 Olja på duk
Est2,000 - 2,500 SEK
54
Gösta Månsson 1924-2009 Olja på duk
Final bid4,400 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
57
Hildur Hedberg Johansson 1902-1994 Olja på pannå
Est800 - 1,000 SEK
58
Sture Meijer 1931-2023 Olja på pannå
Final bid1,500 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
59
Final bid800 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
60
Bengt Lindström 1925-2008 Färglitografi
Final bid1,600 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
61
Kristina Nilsdotter Akryl på papper 1990
Final bid400 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
62
Rudolf Lindqvist 1917-2000 Olja på Duk
Est800 - 1,000 SEK
63
Hag Hans Engstedt Färglitografi
Final bid700 SEK
Est800 - 1,000 SEK
64
G.S Blandteknik på Duk
Est800 - 1,000 SEK
65
Kristina Nilsdotter Blandteknik på papper
Est2,500 - 3,000 SEK
67
Final bid850 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
68
Harald Klinckowström 1897-1973 Olja på duk
Final bid1,000 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
66
Kurt Lundberg Olja på Duk
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
69
Hjalmar Kröger Olja på pannå
Est800 - 1,000 SEK
70
Est1,200 - 1,500 SEK
71
José Vicente Leguey Blandteknik på Duk
Est2,000 - 2,500 SEK
72
Pelle Åberg 1909-1964 Blandteknik på papper
Est1,200 - 1,500 SEK
73
Roland Pantze Blandteknik på Papper
Final bid200 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
74
Est800 - 1,000 SEK
77
Carl Ljungman 1840-1901 Olja på duk
Final bid900 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
78
Felix Åslund Olja på Pannå
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
79
Bertil Almlöf Pastell på papper
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
80
Okänd konstnär Intarsia 1930-tal (2 st)
Final bid250 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
81
Final bid500 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
82
Okänd Konstnär Olja på Duk
Est1,000 - 1,200 SEK
83
Final bid600 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
84
Hjalmar Kröger Olja på pannå
Est800 - 1,000 SEK
85
Berta Hansson 1910-1994 Tusch på papper
Est1,200 - 1,500 SEK
86
Lotta Backman Färglitografi
Final bid400 SEK
Est800 - 1,000 SEK
87
Greta Wennberg Pastell på papper
Final bid650 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
88
Oidentifierad konstnär Olja på papper
Final bid400 SEK
Est800 - 1,000 SEK
89
Jan Naliwajko Färglitografi
Final bid300 SEK
Est800 - 1,000 SEK
92
Helge Holmlund 1911-1989 Olja på Duk
Final bid450 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
90
Final bid300 SEK
Est800 - 1,000 SEK
93
Fritz Jakobsson Olja på duk
Final bid8,000 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
94
Lars Norrman 1915-1979 Blandteknik på papper
Est800 - 1,000 SEK
95
Hildur Halleborg Nordwall 1894-1984 Olja på pannå
Final bid100 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
96
Albert Johansson 1927-1998 Färglitografi
Est1,000 - 1,200 SEK
98
Karl Gustaf Strandberg 1891-1981 Olja på duk
Final bid250 SEK
Est800 - 1,000 SEK
99
Helge Holmlund 1911-1989 Akvarell på papper
Final bid500 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
100
Final bid450 SEK
Est800 - 1,000 SEK
101
Peter Öhrnell Blandteknik på pannå
Final bid1,200 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
102
Ingvar Hällgren 1917-1980 Olja på duk
Final bid300 SEK
Est800 - 1,000 SEK
103
Est800 - 1,000 SEK
75
Mauritz Lundberg 1924–2002 Blandteknik på Pannå
Final bid6,200 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
104
Sixten Fager 1920-2010 Olja på duk
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
107
Elsa Ledin Akvarell på papper
Est800 - 1,000 SEK