Webauktion 30 Maj 2024

Webauktion 30 Maj 2024
Closed
Björnspjut 1907
617
Björnspjut 1907
Final bid300 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
Closed
Träskulptur "Same" EDS 1900-tal
618
Final bid2,600 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
Closed
Tissot Damur 18K Guld 1900-tal
619
Final bid9,000 SEK
Est7,000 - 8,000 SEK
Closed
Certina 1888 DS Action Chronograph 2011
620
Final bid3,400 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
Closed
Glycine Damur 18K Guld 1900-tal
623
Final bid8,200 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
Closed
Armbandsur Tissot Seastar PR 516
621
Final bid600 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
624
Final bid3,000 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Omega Armbandsur 1950-tal
622
Omega Armbandsur 1950-tal
Final bid3,800 SEK
Est3,000 - 3,500 SEK
Closed
S.U.F Fickur / Mormorsur 14K Guld 1900-tal
625
Final bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
Closed
Bordspendyl Louis XVI-stil 1800-tal
626
Final bid1,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
Closed
Reseur / Vagnsklocka Junghans Tyskland 1900-talets första hälft
627
Est800 - 1,000 SEK
Closed
H Stern Armbandsur / Damur 2000-tal
628
Final bid1,500 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
Closed
Raymond Weil Armbandsur / Damur 18K Guld 1900-tal
629
Final bid2,600 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Closed
Samling Fickur 1900-tal (10st)
630
Final bid3,000 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
Closed
Samling Fickur 1900-tal (12st)
631
Final bid2,800 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
Closed
Samling Silvermynt Sverige 1800-1900-tal
632
Final bid10,000 SEK
Est7,000 - 8,000 SEK
Closed
Fruktfat Silver 1929
633
Fruktfat Silver 1929
Final bid3,000 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
Closed
Jakob Torsk Engelberth Soppterrin Silver 1905
634
Final bid5,600 SEK
Est4,500 - 5,000 SEK
Closed
Punschmuggar Silver 1900-tal (8 st)
635
Final bid2,000 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Samling Silverföremål 1800-1900-tal (16st)
636
Final bid3,800 SEK
Est3,000 - 3,500 SEK
Closed
Samling silverbestick "Olga" GAB 1900-tal (86 delar)
637
Final bid17,500 SEK
Est18,000 - 20,000 SEK
Closed
Kannor & sockerskål Sterling silver 1900-tal (3 delar)
638
Final bid7,600 SEK
Est6,000 - 7,000 SEK
Closed
Theresia Hvorslev 1934-2024 Collier silver Mema Lidköping 1972
640
Final bid1,000 SEK
Est7,000 - 8,000 SEK
Closed
Samling silverföremål mestadels Sverige 1970-tal (5 delar)
641
Final bid5,800 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
Closed
Samling Silverföremål Tore Davidsson & "Samesilver" 1900-tal (34 delar)
642
Final bid5,600 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
Closed
Enstensring 18K Guld med briljantslipad diamant 1977
643
Final bid10,500 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
Closed
Silverbestick "Finnmyrten" & Västerbottenskedar 1970-tal (43 st)
645
Final bid10,500 SEK
Est8,000 - 9,000 SEK
Closed
Halsband & Armband 18K Guld med odlade pärlor 1900-tal (2st)
646
Final bid4,000 SEK
Est3,000 - 3,500 SEK
Closed
644
Final bid6,200 SEK
Est7,000 - 8,000 SEK
Closed
Enstensring 18K Guld med briljantslipad diamant 1900-tal
648
Final bid8,000 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
Closed
Björn Weckström Manschettknappar Sterling silver 1900-tal
649
Final bid600 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Halsband 14K Guld med safirer 1900-tal
647
Final bid2,400 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Samling Smycken Camé 18K Guld 1900-tal (4st)
650
Final bid4,600 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
Closed
Slät ring 18K Guld 1900-tal
651
Slät ring 18K Guld 1900-tal
Final bid2,800 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
Closed
Samling smycken förgylld metall med granater 1900-tal (11st)
652
Final bid1,400 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Pentti Sarpaneva Armband Brons 1900-tal
653
Final bid600 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Teservis Silver L&CO England 1800-tal (4st)
654
Final bid7,200 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
Closed
Skedar Silver 1900-tal (2st)
656
Skedar Silver 1900-tal (2st)
Final bid1,400 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
Closed
Frimurarkniv 14K Guld 1900-tal
657
Final bid1,500 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
Closed
Atelier Borgila Silver Collier 1958
655
Final bid2,200 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
Closed
Moccakanna Silver 1831
658
Moccakanna Silver 1831
Final bid1,500 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
Closed
Halsband Filigran & Rubin Jugend 18K Guld 1900-tal
659
Final bid14,000 SEK
Est15,000 - 20,000 SEK
Closed
Ljusstake och Vas Silver 1900-tal (2 st)
660
Final bid650 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Roland Johnsson Halvhornskniv Sameslöjd 1996
570
Final bid3,800 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
Closed
Stig Lindberg Vas Unik Studio Stengods 1900-tal
447
Final bid4,600 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
Closed
Kandelaber Haga mässing 1900-tal
378
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Lisa Johansson 1894-1982 Ullmosaik
159
Final bid800 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Erik Tuolja Nålhus Sameslöjd 1900-tal
573
Final bid1,200 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK