157
Suzanne Nessim Färglitografi
Final bid200 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
158
Eva Skåreus Färglitografi
Final bid250 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
161
Hag Hans Engstedt Färglitografi
Est800 - 1,000 SEK
162
Sture Meijer 1931-2023 Färglitografi
Est800 - 1,000 SEK
163
Est800 - 1,000 SEK
164
Leif Graneheim Akryl på duk
Final bid1,100 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
165
Bengt-Göran Karlsson Olja på duk
Final bid100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
166
Christina Västerbo Färglitografi
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
167
Maj Fager Akvarell på papper
Final bid300 SEK
Est800 - 1,000 SEK
168
Jean Ragnar 1924-2014 Olja på pannå
Final bid150 SEK
Est800 - 1,000 SEK
169
Sven-Göran Svensson Akryl på Duk
Est800 - 1,000 SEK
170
Ivar Aminoff 1868-1931 Akvarell på papper
Final bid200 SEK
Est800 - 1,000 SEK
171
Marianne Lundin Blandteknik på pannå 1970-tal
Final bid300 SEK
Est800 - 1,000 SEK
172
Harry Thomse 1903-1988 Olja på pannå
Est800 - 1,000 SEK
173
Final bid300 SEK
Est800 - 1,000 SEK
174
Eve Bruno Johansson 1903-1957 Olja på pannå
Est800 - 1,000 SEK
175
Britta Kvarnbrink Färgetsning
Est800 - 1,000 SEK
176
Örjan Östlund Olja på duk
Final bid400 SEK
Est800 - 1,000 SEK
177
Olga Lanner 1884-1961 Olja på pannå
Final bid500 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
178
Carl Larsson 1853-1919 Etsning
Final bid1,900 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
179
Örjan Östlund Olja på duk
Final bid650 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
180
Peter Thor Gunnarsson Olja på duk
Final bid300 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
181
Sten Ekendahl 1897-1968 Olja på pånna
Est1,000 - 1,200 SEK
182
Per Julius Färglitografi
Est800 - 1,000 SEK
183
Helmtrud Nyström 1939-2021 Färgetsning
Final bid550 SEK
Est800 - 1,000 SEK
184
Ulrika Tapio Blind Blandteknik på duk
Final bid200 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
185
Final bid600 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
4
Sixten Fager 1920-2010 Olja på duk
Final bid10,000 SEK
Est15,000 - 20,000 SEK
59
Knox Martin 1923-2022 Etsning
Final bid1,500 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
40
Emil Ekman 1880-1951 Olja på duk
Final bid1,200 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
119
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
28
Leif Graneheim Akryl på Duk (5 st)
Final bid1,000 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
49
Ingvar Hällgren 1917-1980 oljekrita på papper
Final bid750 SEK
Est800 - 1,000 SEK