Webauktion 28:e Mars 2024

Webauktion 28:e Mars 2024
Closed
Sixten Fager 1920-2010 Olja på duk
1
Final bid10,000 SEK
Est15,000 - 20,000 SEK
Closed
Aly Ben Salem 1910-2001 Gouache på papper
2
Final bid5,200 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
Closed
Beck & Jung Multipel
3
Beck & Jung Multipel
Final bid2,200 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
5
Final bid5,200 SEK
Est15,000 - 20,000 SEK
Closed
Johan Lundgren 1920-1989 Olja på pannå
7
Final bid4,000 SEK
Est7,000 - 8,000 SEK
Closed
Rudolf Lindqvist 1917-2000 Olja på Duk
8
Final bid250 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Barbro K Poggats Blandteknik / Collage
6
Final bid900 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Closed
Beck & Jung Multipel
9
Beck & Jung Multipel
Final bid1,700 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
 Michael Shevarjov Akvarell på Papper
11
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Peter Borotinskij Färglitografi
12
Final bid400 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
14
Final bid7,000 SEK
Est15,000 - 20,000 SEK
Closed
Beck & Jung Serigrafi
15
Beck & Jung Serigrafi
Final bid400 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Closed
Roland Pantze Blandteknik på Papper
13
Final bid2,800 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Thor Eliasson Olja på duk 1979
16
Final bid1,400 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
Closed
Björn Rudolfsson Olja på duk
17
Björn Rudolfsson Olja på duk
Final bid1,800 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
Closed
Thure Sundell 1864-1924 Olja på duk
19
Final bid1,400 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
Closed
Beck & Jung Grafik
20
Beck & Jung Grafik
Final bid450 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Milan Plešec Glasmålningar (2 st)
21
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Björn Rudolfsson Olja på duk
23
Björn Rudolfsson Olja på duk
Final bid2,000 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
Closed
Beck & Jung Grafik
24
Beck & Jung Grafik
Final bid600 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Sixten Fager 1920-2010 Färglitografi
25
Final bid800 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Aly Ben Salem 1910-2001 Blandteknik på glas
27
Final bid3,600 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
Closed
Bertil Almlöf Pastell på papper
29
Final bid750 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Mosse Stoopendaal 1901-1948 Olja på duk
30
Final bid17,000 SEK
Est40,000 - 50,000 SEK
Closed
Beck & Jung Serigrafi
28
Beck & Jung Serigrafi
Final bid1,800 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Fritz Jakobsson Blandteknik på pannå
31
Est4,000 - 5,000 SEK
Closed
Bertil Johansson-Bajo 1906-1982 Olja på pannå
32
Final bid750 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Beck & Jung Grafik
33
Beck & Jung Grafik
Final bid300 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Ingvar Hällgren 1917-1980 Olja på duk
34
Final bid600 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Closed
Vera Frisén 1910-1990 Olja på duk
35
Final bid5,000 SEK
Est15,000 - 20,000 SEK
Closed
Beck & Jung Grafik
36
Beck & Jung Grafik
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
40
Final bid350 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Mauritz Lundberg 1924–2002 Blandteknik på Pannå
18
Final bid5,800 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Closed
Beck & Jung Grafik
42
Beck & Jung Grafik
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Maja Fjaestad 1873-1961 Handtryck
43
Final bid750 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Bill Olson Färglitografi
41
Bill Olson Färglitografi
Final bid1,200 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Berta Hansson 1910-1994 Blandteknik på papper
44
Final bid1,500 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Kristina Nilsdotter Olja på duk 2013
45
Final bid450 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
Closed
Pelle Åberg 1909-1964 Olja på Pannå
46
Final bid3,000 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
Closed
47
Final bid1,200 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
Closed
Per Gunnar Thelander Färgetsning
48
Final bid3,600 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
Closed
Beck & Jung Grafik
49
Beck & Jung Grafik
Final bid700 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Madeleine Pyk Färglitografi
51
Madeleine Pyk Färglitografi
Final bid2,400 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
Closed
Lars Pirak 1932-2008 Olja på pannå
37
Final bid7,800 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
Closed
Kristina Nilsdotter Olja på duk
50
Final bid2,400 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
Closed
Stina Sunesson 1925-1999 Färglitografi
53
Final bid800 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Helge Holmlund 1911-1989 Olja på Duk
52
Final bid700 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Linda Carlsson Akvarell
55
Linda Carlsson Akvarell
Final bid650 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK