Webauktion 28:e Mars 2024
Ending soonest
584
Armband / Krysslänk 18K Guld 1980
Final bid6,400 SEK
Est5,500 - 6,000 SEK
585
Halsband med hängsmycke "Camé" 18K Guld 1900-tal
Final bid3,800 SEK
Est4,000 - 4,500 SEK
586
Halsband & Armband 18K Guld med pärlor 1900-tal (2st)
Final bid3,600 SEK
Est3,000 - 3,500 SEK
587
Halsband / Krysslänk 18K Guld 1966
Final bid14,500 SEK
Est12,000 - 15,000 SEK
588
Ringar 18K Guld 1900-tal (5st)
Final bid5,600 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
589
Armband / Länk 18K Guld 1900-tal
Final bid11,500 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
590
Halsband / Krysslänk 18K Guld 1900-tal
Final bid7,000 SEK
Est6,000 - 7,000 SEK
591
Final bid7,000 SEK
Est6,000 - 7,000 SEK
592
Klackring 18K Guld 1971
Final bid2,600 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
593
Örhängen 18K Guld 1900-tal (2st)
Final bid950 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
594
Halsband / Länkar med hängsmycken 18K Guld 1900-tal (2st)
Final bid3,800 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
595
Samling Smycken i Förgyllt Silver med granater 1900-tal (5st)
Final bid2,200 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
596
Ringar 18K Guld 1900-tal (4st)
Final bid6,600 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
597
Enstensring 18K Guld med briljantslipad diamant 1983
Final bid2,000 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
598
Ring 18K Guld med Blå Spinell 1900-tal
Final bid2,400 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
599
Hängsmycke 18K Guld med bergskristall 1949
Final bid2,000 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
600
Skål Borgila Silver Stockholm 1972
Final bid3,600 SEK
Est3,500 - 4,000 SEK
601
Stop Silver 1900-tal
Final bid1,500 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
603
Halskedja 18K Guld 1900-tal
Final bid12,000 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
604
Ring 18K Guld 1900-tal
Final bid4,000 SEK
Est3,500 - 4,000 SEK
605
Krysslänk / Armband 18K Guld 1900-tal
Final bid4,400 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
606
Halsband med hängsmycke 18K Guld 1900-tal
Final bid2,600 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
607
Samling "Sachsisk" Silverbestick 1900-tal (36 delar)
Final bid7,200 SEK
Est7,000 - 8,000 SEK
608
Kaffeskedar Silver "Rosenholm" 1900-tal (12 st)
Final bid1,200 SEK
Est800 - 1,000 SEK
609
Gottlieb Petschler Moccakanna Silver 1831
Final bid1,500 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
610
Brosch Guld 18K 1958
Final bid1,800 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
612
Bismarcklänk / Armband 18K Guld 1900-tal
Final bid1,900 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
614
Beda Rönnberg 1913-1998 Olja på pannå
Final bid3,600 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
150
Klas Engman 1905-1977 Olja på duk
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
91
Hag Hans Engstedt Färglitografi
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
134
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
26
Carl Enoch Ringnér 1870-1967 Olja på duk
Final bid800 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
538
Sven-Åke Risfjell Ceremonitrumma Sameslöjd 1900-tal
Final bid10,500 SEK
Est12,000 - 15,000 SEK
156
Hildur Hedberg Johansson 1902-1994 Olja på pannå
Final bid1,200 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
154
Olle Gustafsson Blandteknik på Duk
Final bid1,500 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
265
Orientalisk matta 252X155 1900-tal
Final bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
10
Torfrid Olsson 1913-2003 Tusch på papper
Final bid800 SEK
Est800 - 1,000 SEK
136
Torfrid Olsson 1913-2003 Blandteknik på papper
Final bid600 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
158
Okänd konstnär Akvarell på papper 1900-tal
Final bid1,200 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
39
Torgny Forsberg 1920-1992 Akryl på pannå
Final bid600 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
325
Bengt Källgren & Per Sundstedt taklampa "Trix Transformator" Zero 1990-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
276
Puch Colorado VZ 50/4 Moped 1970-tal
Final bid30,000 SEK
Est30,000 - 40,000 SEK
418
Inkeri Seppälä Kaffeservis "Taika" Arabia Finland 1970-tal (23 delar)
Final bid700 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
97
Carl Månsson 1892-1976 Olja på duk
Final bid2,000 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
394
Göran Malmvall Hörnskåp "KA72" Karl Andersson & Söner 1900-tal
Final bid750 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK