Webauktion 28:e Mars 2024

Webauktion 28:e Mars 2024
Closed
Armband / Krysslänk 18K Guld 1980
584
Final bid6,400 SEK
Est5,500 - 6,000 SEK
Closed
Halsband med hängsmycke "Camé" 18K Guld 1900-tal
585
Final bid3,800 SEK
Est4,000 - 4,500 SEK
Closed
Halsband & Armband 18K Guld med pärlor 1900-tal (2st)
586
Final bid3,600 SEK
Est3,000 - 3,500 SEK
Closed
Halsband / Krysslänk 18K Guld 1966
587
Final bid14,500 SEK
Est12,000 - 15,000 SEK
Closed
Ringar 18K Guld 1900-tal (5st)
588
Final bid5,600 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
Closed
Armband / Länk 18K Guld 1900-tal
589
Final bid11,500 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
Closed
Halsband / Krysslänk 18K Guld 1900-tal
590
Final bid7,000 SEK
Est6,000 - 7,000 SEK
Closed
591
Final bid7,000 SEK
Est6,000 - 7,000 SEK
Closed
Klackring 18K Guld 1971
592
Klackring 18K Guld 1971
Final bid2,600 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
Closed
Örhängen 18K Guld 1900-tal (2st)
593
Final bid950 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Halsband / Länkar med hängsmycken 18K Guld 1900-tal (2st)
594
Final bid3,800 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
Closed
Samling Smycken i Förgyllt Silver med granater 1900-tal (5st)
595
Final bid2,200 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Closed
Ringar 18K Guld 1900-tal (4st)
596
Final bid6,600 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
Closed
Enstensring 18K Guld med briljantslipad diamant 1983
597
Final bid2,000 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
Closed
Ring 18K Guld med Blå Spinell 1900-tal
598
Final bid2,400 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
Closed
Hängsmycke 18K Guld med bergskristall 1949
599
Final bid2,000 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
Closed
Skål Borgila Silver Stockholm 1972
600
Final bid3,600 SEK
Est3,500 - 4,000 SEK
Closed
Stop Silver 1900-tal
601
Stop Silver 1900-tal
Final bid1,500 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Halskedja 18K Guld 1900-tal
603
Halskedja 18K Guld 1900-tal
Final bid12,000 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
Closed
Ring 18K Guld 1900-tal
604
Ring 18K Guld 1900-tal
Final bid4,000 SEK
Est3,500 - 4,000 SEK
Closed
Krysslänk / Armband 18K Guld 1900-tal
605
Final bid4,400 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
Closed
Halsband med hängsmycke 18K Guld 1900-tal
606
Final bid2,600 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Samling "Sachsisk" Silverbestick 1900-tal (36 delar)
607
Final bid7,200 SEK
Est7,000 - 8,000 SEK
Closed
Kaffeskedar Silver "Rosenholm" 1900-tal (12 st)
608
Final bid1,200 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Gottlieb Petschler Moccakanna Silver 1831
609
Final bid1,500 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
Closed
Brosch Guld 18K 1958
610
Brosch Guld 18K 1958
Final bid1,800 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
Closed
Bismarcklänk / Armband 18K Guld 1900-tal
612
Final bid1,900 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
Closed
Beda Rönnberg 1913-1998 Olja på pannå
614
Final bid3,600 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
Closed
Klas Engman 1905-1977 Olja på duk
150
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Hag Hans Engstedt Färglitografi
91
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
134
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Carl Enoch Ringnér 1870-1967 Olja på duk
26
Final bid800 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Sven-Åke Risfjell Ceremonitrumma Sameslöjd 1900-tal
538
Final bid10,500 SEK
Est12,000 - 15,000 SEK
Closed
Hildur Hedberg Johansson 1902-1994 Olja på pannå
156
Final bid1,200 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Olle Gustafsson Blandteknik på Duk
154
Final bid1,500 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
Closed
Orientalisk matta 252X155 1900-tal
265
Final bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
Closed
Torfrid Olsson 1913-2003 Tusch på papper
10
Final bid800 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Torfrid Olsson 1913-2003 Blandteknik på papper
136
Final bid600 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Okänd konstnär Akvarell på papper 1900-tal
158
Final bid1,200 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Torgny Forsberg 1920-1992 Akryl på pannå
39
Final bid600 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Bengt Källgren & Per Sundstedt taklampa "Trix Transformator" Zero 1990-tal
325
Final bid1,000 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Closed
Puch Colorado VZ 50/4 Moped 1970-tal
276
Final bid30,000 SEK
Est30,000 - 40,000 SEK
Closed
418
Final bid700 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Closed
Carl Månsson 1892-1976 Olja på duk
97
Final bid2,000 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
Closed
394
Final bid750 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK