Webauktion 28:e Mars 2024
Ending soonest
532
Thore Sunna Saltflaska Sameslöjd 1900-tal
Final bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
533
Folke Almlöf Skulptur Trä 1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
531
Halvhornskniv Sameslöjd 1900-tal
Final bid900 SEK
Est800 - 1,000 SEK
534
Final bid1,000 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
535
Handväska Sameslöjd Tennbroderi 1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
524
Andreas Poggats Halvhornskniv Sameslöjd 1900-tal
Final bid2,600 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
536
Handväska Sameslöjd 1900-tal
Final bid100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
539
Kjell Bergqvist Skulptur Trä "Renrajd" 1900-tal
Final bid3,000 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
537
Nils Olof Wallin Kniv 1900-tal
Final bid2,000 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
540
Martin Stenström Träskulptur 1900-tal
Final bid800 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
544
Halvhornskniv "HB" 1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est800 - 1,000 SEK
542
Lars Ivan Lampa Halvhornskniv Sameslöjd 1979
Final bid2,400 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
543
Halvhornskniv "SN" Sameslöjd 1989
Final bid1,600 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
547
Fickur 14K Guld 1895
Final bid6,600 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
545
Ask med lock "NS" Sameslöjd 1900-tal
Final bid950 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
546
Per-Eric Nilsson Helhornskniv 1900-tal
Final bid4,400 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
549
Omega Damur 1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
550
Tissot Fickur 14K Guld 1900-tal
Final bid9,200 SEK
Est7,000 - 8,000 SEK
551
Omega Damur 18K Guld 1900-tal
Final bid2,800 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
553
Reseur / Vagnsklocka Junghans Tyskland 1900-talets första hälft
Est800 - 1,000 SEK
556
Longines Conquest Armbandsur 2020
Final bid5,000 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
554
Omega Damur 18K Guld 1900-tal
Final bid16,500 SEK
Est15,000 - 20,000 SEK
552
Armbandsur Omega Automatic Geneve 1900-tal
Final bid3,000 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
555
Longines Damur 18K Guld 1900-tal
Final bid1,800 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
559
Final bid5,200 SEK
Est15,000 - 20,000 SEK
557
Zenith Fickur Turkiska Järnvägen 1900-tal
Final bid900 SEK
Est800 - 1,000 SEK
560
Final bid1,800 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
562
Eterna-Matic Armbandsur 14K Guld 1900-tal
Final bid4,400 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
563
Breitling Callisto Chronograph Armbandsur 1900-tal
Final bid7,600 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
564
Omega Damur 18K Guld 1960
Final bid1,600 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
565
Eric Löfman Vas silver MGAB Uppsala 1972
Final bid2,400 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
567
Albert Scharning Halsband Silver och Emalj 1900-tal
Final bid2,800 SEK
Est800 - 1,000 SEK
568
Hultman AB Gräddkanna och Sockerskål Silver 1951 (2 st)
Final bid3,600 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
570
Hänge 18K Guld med Bergkristall 1945
Final bid3,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
571
Jacob Ängman Samling Silverbestick "Rosenholm" 52-delar 1900-tal
Final bid9,000 SEK
Est7,500 - 8,000 SEK
569
Ljusstakar GAB Silver 1990-tal (2 st)
Final bid700 SEK
Est800 - 1,000 SEK
573
Halsband / Länk 14K Guld 1900-tal
Final bid6,800 SEK
Est6,000 - 7,000 SEK
574
Halsband med hängsmycke 18K Guld 1900-tal
Final bid2,800 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
572
Ring 18K Guld och Briljantslipade diamanter 1950
Final bid6,800 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
575
Fotlänk 18K Guld 1900-tal
Final bid5,600 SEK
Est4,500 - 5,000 SEK
576
Samling Kaffeskedar / Teskedar Silver 1900-tal (35 st)
Final bid2,000 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
577
Ete Rauff Ring och Örhängen Silver 1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
578
Ljusstake och Vas Silver 1900-tal (2 st)
Final bid600 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
579
Åke Lindström Armring Silver 1947
Final bid800 SEK
Est800 - 1,000 SEK
580
Armlänk ALTON Silver 1961
Final bid950 SEK
Est800 - 1,000 SEK
581
Atelier Borgila Silver Collier 1958
Final bid1,500 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
582
Bägare Silver Ryssland 1900-tal (3st)
Final bid1,000 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
583
Klackring 18K Guld 1900-tal
Final bid4,000 SEK
Est3,500 - 4,000 SEK