Webauktion 28:e Mars 2024

Webauktion 28:e Mars 2024
Closed
Thore Sunna Saltflaska Sameslöjd 1900-tal
532
Final bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
Closed
Folke Almlöf Skulptur Trä 1900-tal
533
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Halvhornskniv Sameslöjd 1900-tal
531
Final bid900 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
534
Final bid1,000 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Handväska Sameslöjd Tennbroderi 1900-tal
535
Final bid1,000 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Andreas Poggats Halvhornskniv Sameslöjd 1900-tal
524
Final bid2,600 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
Closed
Handväska Sameslöjd 1900-tal
536
Handväska Sameslöjd 1900-tal
Final bid100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Kjell Bergqvist Skulptur Trä "Renrajd" 1900-tal
539
Final bid3,000 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
Closed
Nils Olof Wallin Kniv 1900-tal
537
Final bid2,000 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
Closed
Martin Stenström Träskulptur 1900-tal
540
Final bid800 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Halvhornskniv "HB" 1900-tal
544
Halvhornskniv "HB" 1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Lars Ivan Lampa Halvhornskniv Sameslöjd 1979
542
Final bid2,400 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
Closed
Halvhornskniv "SN" Sameslöjd 1989
543
Final bid1,600 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Fickur 14K Guld 1895
547
Fickur 14K Guld 1895
Final bid6,600 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
Closed
Ask med lock "NS" Sameslöjd 1900-tal
545
Final bid950 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Per-Eric Nilsson Helhornskniv 1900-tal
546
Final bid4,400 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
Closed
Omega Damur 1900-tal
549
Omega Damur 1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Tissot Fickur 14K Guld 1900-tal
550
Final bid9,200 SEK
Est7,000 - 8,000 SEK
Closed
Omega Damur 18K Guld 1900-tal
551
Omega Damur 18K Guld 1900-tal
Final bid2,800 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
Closed
Reseur / Vagnsklocka Junghans Tyskland 1900-talets första hälft
553
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Longines Conquest Armbandsur 2020
556
Final bid5,000 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
Closed
Omega Damur 18K Guld 1900-tal
554
Omega Damur 18K Guld 1900-tal
Final bid16,500 SEK
Est15,000 - 20,000 SEK
Closed
Armbandsur Omega Automatic Geneve 1900-tal
552
Final bid3,000 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Longines Damur 18K Guld 1900-tal
555
Final bid1,800 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Closed
559
Final bid5,200 SEK
Est15,000 - 20,000 SEK
Closed
Zenith Fickur Turkiska Järnvägen 1900-tal
557
Final bid900 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
560
Final bid1,800 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
Closed
Eterna-Matic Armbandsur 14K Guld 1900-tal
562
Final bid4,400 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
Closed
Breitling Callisto Chronograph Armbandsur 1900-tal
563
Final bid7,600 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
Closed
Omega Damur 18K Guld 1960
564
Omega Damur 18K Guld 1960
Final bid1,600 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
Closed
 Eric Löfman Vas silver MGAB Uppsala 1972
565
Final bid2,400 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Albert Scharning Halsband Silver och Emalj 1900-tal
567
Final bid2,800 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Hultman AB Gräddkanna och Sockerskål Silver 1951 (2 st)
568
Final bid3,600 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
Closed
Hänge 18K Guld med Bergkristall 1945
570
Final bid3,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
Closed
Jacob Ängman Samling Silverbestick "Rosenholm" 52-delar 1900-tal
571
Final bid9,000 SEK
Est7,500 - 8,000 SEK
Closed
Ljusstakar GAB Silver 1990-tal (2 st)
569
Final bid700 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Halsband / Länk 14K Guld 1900-tal
573
Final bid6,800 SEK
Est6,000 - 7,000 SEK
Closed
Halsband med hängsmycke 18K Guld 1900-tal
574
Final bid2,800 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
Closed
Ring 18K Guld och Briljantslipade diamanter 1950
572
Final bid6,800 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
Closed
Fotlänk 18K Guld 1900-tal
575
Fotlänk 18K Guld 1900-tal
Final bid5,600 SEK
Est4,500 - 5,000 SEK
Closed
Samling Kaffeskedar / Teskedar Silver 1900-tal (35 st)
576
Final bid2,000 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
Closed
Ete Rauff Ring och Örhängen Silver 1900-tal
577
Final bid1,000 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Ljusstake och Vas Silver 1900-tal (2 st)
578
Final bid600 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Åke Lindström Armring Silver 1947
579
Final bid800 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Armlänk ALTON Silver 1961
580
Armlänk ALTON Silver 1961
Final bid950 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Atelier Borgila Silver Collier 1958
581
Final bid1,500 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
Closed
Bägare Silver Ryssland 1900-tal (3st)
582
Final bid1,000 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Klackring 18K Guld 1900-tal
583
Klackring 18K Guld 1900-tal
Final bid4,000 SEK
Est3,500 - 4,000 SEK