Webauktion 28:e Mars 2024

Webauktion 28:e Mars 2024
Avslutad
Sixten Fager 1920-2010 Olja på duk
1
Slutpris10 000 SEK
Värdering15 000 - 20 000 SEK
Avslutad
Aly Ben Salem 1910-2001 Gouache på papper
2
Slutpris5 200 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
Beck & Jung Multipel
3
Beck & Jung Multipel
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
5
Slutpris5 200 SEK
Värdering15 000 - 20 000 SEK
Avslutad
Johan Lundgren 1920-1989 Olja på pannå
7
Slutpris4 000 SEK
Värdering7 000 - 8 000 SEK
Avslutad
Rudolf Lindqvist 1917-2000 Olja på Duk
8
Slutpris250 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Barbro K Poggats Blandteknik / Collage
6
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Beck & Jung Multipel
9
Beck & Jung Multipel
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
 Michael Shevarjov Akvarell på Papper
11
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Peter Borotinskij Färglitografi
12
Slutpris400 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
14
Slutpris7 000 SEK
Värdering15 000 - 20 000 SEK
Avslutad
Beck & Jung Serigrafi
15
Beck & Jung Serigrafi
Slutpris400 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Roland Pantze Blandteknik på Papper
13
Slutpris2 800 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Thor Eliasson Olja på duk 1979
16
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Björn Rudolfsson Olja på duk
17
Björn Rudolfsson Olja på duk
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Thure Sundell 1864-1924 Olja på duk
19
Slutpris1 400 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
Beck & Jung Grafik
20
Beck & Jung Grafik
Slutpris450 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Milan Plešec Glasmålningar (2 st)
21
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Björn Rudolfsson Olja på duk
23
Björn Rudolfsson Olja på duk
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
Beck & Jung Grafik
24
Beck & Jung Grafik
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Sixten Fager 1920-2010 Färglitografi
25
Slutpris800 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Aly Ben Salem 1910-2001 Blandteknik på glas
27
Slutpris3 600 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
Bertil Almlöf Pastell på papper
29
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Mosse Stoopendaal 1901-1948 Olja på duk
30
Slutpris17 000 SEK
Värdering40 000 - 50 000 SEK
Avslutad
Beck & Jung Serigrafi
28
Beck & Jung Serigrafi
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Fritz Jakobsson Blandteknik på pannå
31
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
Bertil Johansson-Bajo 1906-1982 Olja på pannå
32
Slutpris750 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Beck & Jung Grafik
33
Beck & Jung Grafik
Slutpris300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Ingvar Hällgren 1917-1980 Olja på duk
34
Slutpris600 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Vera Frisén 1910-1990 Olja på duk
35
Slutpris5 000 SEK
Värdering15 000 - 20 000 SEK
Avslutad
Beck & Jung Grafik
36
Beck & Jung Grafik
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
40
Slutpris350 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Mauritz Lundberg 1924–2002 Blandteknik på Pannå
18
Slutpris5 800 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Beck & Jung Grafik
42
Beck & Jung Grafik
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Maja Fjaestad 1873-1961 Handtryck
43
Slutpris750 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Bill Olson Färglitografi
41
Bill Olson Färglitografi
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Berta Hansson 1910-1994 Blandteknik på papper
44
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Kristina Nilsdotter Olja på duk 2013
45
Slutpris450 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
Pelle Åberg 1909-1964 Olja på Pannå
46
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
47
Slutpris1 200 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
Per Gunnar Thelander Färgetsning
48
Slutpris3 600 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
Beck & Jung Grafik
49
Beck & Jung Grafik
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Madeleine Pyk Färglitografi
51
Madeleine Pyk Färglitografi
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
Lars Pirak 1932-2008 Olja på pannå
37
Slutpris7 800 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
Kristina Nilsdotter Olja på duk
50
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Stina Sunesson 1925-1999 Färglitografi
53
Slutpris800 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Helge Holmlund 1911-1989 Olja på Duk
52
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Linda Carlsson Akvarell
55
Linda Carlsson Akvarell
Slutpris650 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK