Webauktion 28:e Mars 2024

Webauktion 28:e Mars 2024
Avslutad
Peter Dahl 1934-2019 Färglitografi
161
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
 Bill Olson Blandteknik på papper
162
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Hag Hans Engstedt Färglitografi
164
Slutpris150 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Okänd konstnär Olja på duk 1900-tal
165
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Sixten Fager 1920-2010 Akvarell på papper
166
Slutpris300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Oidentifierad konstnär Olja på pannå
167
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Okänd Konstnär Olja på duk
168
Okänd Konstnär Olja på duk
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Axel Nipstad 1901-1953 Olja på pannå
169
Slutpris650 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Bengt Lindström 1925-2008 Akryl på papper
170
Slutpris5 000 SEK
Värdering20 000 - 25 000 SEK
Avslutad
Lars A Persson Akvarell på papper
173
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Avslutad
Peter Borotinskij Olja på duk
172
Peter Borotinskij Olja på duk
Slutpris4 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Lars Pirak 1932-2008 Färglitografi
176
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
Sixten Fager 1920-2010 Olja på duk
171
Slutpris21 000 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
Avslutad
Bengt Lindström 1925-2008 Carborundumetsning
178
Slutpris100 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
Lars Boëthius 1903-1968 Olja på pannå
179
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Peter Borotinskij Färglitografi
181
Slutpris800 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Bror Jonson 1923-2005 Olja på duk
182
Slutpris650 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
180
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Clara Salander Färglitografi
183
Clara Salander Färglitografi
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Leif Graneheim Akryl på Duk
175
Leif Graneheim Akryl på Duk
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Peter Borotinskij Olja på duk
184
Peter Borotinskij Olja på duk
Slutpris2 800 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Herman Norgren Gouache på papper
185
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Sven Olof Ivarsson 1936-2007 Tusch på papper
174
Slutpris1 700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Lennart Jirlow 1936-2020 Färglitografi
177
Slutpris4 200 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Avslutad
Marianne Sandqvist Akvarell på papper
187
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Utagawa Kunisada I (Toyokuni III) 1786-1864 Träsnitt Japan
188
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Fred Lundgren 1947-2022 Olja på Duk
190
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
191
Slutpris200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Bengt Lindström 1925-2008 Blyertsteckning
189
Slutpris1 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Avslutad
Berta Hansson 1910-1994 Kolteckning på papper
192
Slutpris800 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Avslutad
193
Slutpris250 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Carlo Maratta 1625 -1713 Olja på Duk (Efter)
194
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Kurt Wollinger Olja på Duk
186
Kurt Wollinger Olja på Duk
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
196
Slutpris150 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Utagawa Kunisada I (Toyokuni III) 1786-1864 Träsnitt
197
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Mats Hådell Norrskär Färglitografi
195
Slutpris350 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Utagawa Kuniyoshi 1798-1861 Träsnitt Japan
198
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Bengt Lindström 1925-2008 Etsning med akvatint
199
Slutpris850 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
200
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Utagawa Toyokuni 1769-1825 Träsnitt Japan
202
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Ulf Forsberg Foto
204
Ulf Forsberg Foto
Slutpris100 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Ulf Forsberg foto
205
Ulf Forsberg foto
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Tidningen Rekord Nr 37 1958 (Pelé)
203
Slutpris1 200 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
Avslutad
Minox Riga Spionkamera / Miniatyrkamera 1938
206
Slutpris1 500 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Avslutad
Bengt Lindström 1925-2008 Färglitografi
201
Slutpris350 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Avslutad
Hasselblad 500c/m Med objektiv & tillbehör 1900-tal
207
Slutpris12 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Avslutad
Ulf Forsberg Fotografi
208
Ulf Forsberg Fotografi
Slutpris100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Thierry Vanhuysse Foto Cobra Art Company 2018
209
Slutpris600 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK